آتش سوزی در خط لوله نفت عراق به لبنان مهار شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ایرنا نوشت: آتش سوزی و انفجار در خط لوله انتقال نفت در دشت عکار واقع در شمال لبنان که از شب گذشته به وقوع پیوسته بود، ساعتی پیش مهار شد.

آتش سوزی در خط لوله نفت عراق به لبنان مهار شد

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان بیان کرد مهار آتش سوزی گسترده در خط لوله انتقال نفت کرکوک عراق به طرابلس رو به اتمام است و آتش نشانان مستقر و نیروهای اعزامی ارتش، آتش سوزی را مهار و همچنین از نشت بیشتر مواد نفتی به آب های جاری و مزارع در دشت عکار جلوگیری کردند و هم اکنون عملیات خنک سازی برای جلوگیری از تجدید آتش نیز ادامه دارد.

براساس گزارش سایت خبری لبنان 24 دیشب افراد ناشناس چندین حفره در خط لوله انتقال نفت کرکوک به طرابلس در جاده منتهی به الدیوان در دشت عکار به سمت ساحل ایجاد کردند که باعث توقف انتقال گاز از خطوط دشت عکار به سمت تأسیسات نفتی در منطقه البداوی شد. اما در نهایت گزارش ها حاکی از آن است که خسارات محدود بوده و هیچ خسارت انسانی ثبت نشده است.

لبنان 24 همچنین اضافه نمود: این اولین بار نیست که خطوط لوله نفت مورد چنین تجاوزهایی قرار می گیرند. براساس اعلام نهادهای امنیتی لبنان، تحقیقات برای کشف هویت مهاجمان ادامه دارد.

لبنان در چندماه گذشته آتش سوزی ها و انفجارهای متعددی به خود دیده که بزرگترین آنها انفجار بندر بیروت در مردادماه گذشته بود که رسانه ها از آن بعنوان بزرگترین انفجار غیراتمی تاریخ نام برده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1285

به "آتش سوزی در خط لوله نفت عراق به لبنان مهار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی در خط لوله نفت عراق به لبنان مهار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید