آمادگی مراکز معاینه فنی در طرح استقبال از مهر 97

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به گزارش خبرنگاران، سید نواب حسینی منش با اشاره به الزام داشتن معاینه فنی خودرو برای اخذ مجوز سرویس مدرسه گفت: داشتن معاینه فنی برای کلیه خودروهای عمومی مشمول با سن بالاتر از یکسال الزامی و این خودروهای بایستی براساس سن، سالانه دو تا چهار مرتبه به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کند. بدیهی است خودروهای تاکسی سرویس مدارس از این موضوع مستثنی نبوده و با عنایت به اهمیت داشتن معاینه فنی این خودروها در حفظ جان، سلامتی و ایمنی دانش آموزان، سرویس مدارس به صورت ویژه ای مورد ارزیابی و کنترل در مراکز قرار می گیرند. در همین راستا جهت تسریع در کار رانندگان سرویس مدارس در طرح استقبال از مهر 97، این خودروها تا 15 مهرماه در تمامی مراکز معاینه فنی شهر تهران خارج از نوبت پذیرش خواهند شد.

آمادگی مراکز معاینه فنی در طرح استقبال از مهر 97

وی در ادامه اضافه کرد به رغم تمامی این کنترل ها توسط شهرداری تهران به والدین توصیه می گردد که حتما نسبت به این مسئله و انتخاب خودروی دارای معاینه فنی برای سرویس فرزندانشان دقت نظر ویژه ایی داشته باشند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو با عنایت به شروع اجرای فاز دوم طرح کاهش از ابتدای آبان 97 تسریع کرد: از سه ماه گذشته به صورت مستمر از طریق رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری شروع فاز دوم طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی خودروها توسط دوربین های سطح شهر و دوربین های سیار در شهر تهران اطلاع رسانی گردیده است.

وی اضافه کرد: از شهروندان انتظار می رود در صورت نداشتن معاینه فنی خودرو هرچه سریعتر نسبت به اخذ آن اقدام نمایند. در حال حاضر خودروهای شخصی مشمول با سن بالاتر از چهار سال و خودروهای عمومی با سن بالاتر از یکسال فاقد معاینه فنی، در صورت تردد در محدوده طرح زوج و فرد و ترافیک، در زمان طرح، روزانه مبلغ 50 هزار تومان به صورت مکانیزه جریمه می شوند که با شروع فاز دوم طرح کاهش این محدوده به کل سطح شهر تهران و در تمامی ساعات و ایام هفته افزایش خواهد یافت.

حسینی منش گفت: در حال حاضر مراکز معاینه فنی در دو و سه شیفت کاری در حال خدمت رسانی هستند و شهروندان با صرف زمان کمتر از یک ساعت می توانند نسبت به انجام معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 3

به "آمادگی مراکز معاینه فنی در طرح استقبال از مهر 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی مراکز معاینه فنی در طرح استقبال از مهر 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید