ادامه اسکان اضطراری 15 خانوار زلزله زده مسجدسلیمانی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به امدادرسانی به زلزله زدگان مسجدسلیمان از اسکان 70 نفر در یک اردوگاه اسکان اضطراری اطلاع داد.

ادامه اسکان اضطراری 15 خانوار زلزله زده مسجدسلیمانی

صادق سلامت در گفت و گو با مجله گوگل ایرانی، با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده مسجدسلیمان تا یکم مردادماه اظهار کرد: در مجموع 581 خانوار شامل 2 هزار و 616 نفر در بخش گلگیر و مرکزی شهرستان از زمین لرزه 5.7 ریشتری مسجدسلیمان متأثر و از خدمات جمعیت هلال احمر بهره مند شدند.

وی افزود: در شب نخست حادثه، پنج اردوگاه اسکان اضطراری در بخش مرکزی و گلگیر مسجدسلیمان با ظرفیت 470 چادر امدادی برپا شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: با توجه به تخریب بعضی از منازل، هم اکنون 15 خانوار به تعداد 70 نفر در کمپ سالن ورزشی نمره 40 اسکان اضطراری شده اند.

وی مطرح نمود: در پی این حادثه 135 نفر مصدوم شدند که تعدادی از مصدومان در مناطق مرغاب، سوسن، سراک و مرکزی شهرستان ایذه بودند که خدمات امدادی به این افراد ارائه شد. همچنین علاوه بر خدمات امدادی، اعضای جوان جمعیت هلال احمر خوزستان در کمپ های اسکان اضطراری به ارائه خدمات فرهنگی و حمایت های روانی و اجتماعی برای بچه ها و نوجوانان پرداختند.

سلامت گفت: با توجه به احتمال بروز پس لرزه در مناطق مختلف مسجدسلیمان و تخریب بعضی از منازل، 378 خانوار در شب نخست حادثه اسکان اضطراری شدند. در روز نخست حادثه، یک مرد کهنسال در مسجدسلیمان به دلیل ترس از زمین لرزه و بر اساس این گزارش، اثر عارضه سکته قلبی جان باخت.

وی بیان نمود: در مجموع 24 تیم عملیاتی به تعداد 140 نفر اعم از امدادگران و کارکنان جمعیت هلال احمر خوزستان به امدادرسانی در مناطق زلزله زده پرداختند. همچنین خودروهای عملیاتی به کار گرفته در مناطق زلزله زده شامل پنج دستگاه آمبولانس، 11 دستگاه خودروی پشتیبانی و یک فروند بالگرد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 208

به "ادامه اسکان اضطراری 15 خانوار زلزله زده مسجدسلیمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اسکان اضطراری 15 خانوار زلزله زده مسجدسلیمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید