ارتقای ظرفیت صنعت فرودگاهی با دانش بنیان ها ارتقا می یابد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک تفاهم نامه همکاری با موضوع تحقق اهداف سند توسعه هوافضای کشور برای ارتقای ظرفیت مسافر و بار در فرودگاه امام خمینی به امضای منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمدمهدی کربلایی مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی رسید.

ارتقای ظرفیت صنعت فرودگاهی با دانش بنیان ها ارتقا می یابد

ارتقای سامانه های اتوماسیون عملیات فرودگاهی در راستای افزایش سطح کیفی و کمی خدمات به مسافران مطابق با آخرین فناوری های روز جهان و ایجاد مرکز تعمیر، نگهداری و اورهال جامع برای هواپیما توسط شرکت های دانش بنیان برای ارائه خدمات به ناوگان پروازی داخلی و خارجی، ایجاد سایت تبدیل کاربری هواپیما مسافربری به باربری و نیز ارتقا هواپیماهای موجود از مفاد اصلی این تفاهم نامه است.

ایجاد مراکز نوآوری در حوزه نرم افزاری با گرایش هوشمندی عملیات فرودگاهی برای تسهیل ارائه خدمات حمل و نقل بار و مسافر و راه اندازی ناوگان حمل ونقل بار با توجه به اهداف برنامه جامع توسعه هوافضای کشور با استفاده از هواپیمای تجاری از دیگر مفاد این همکاری مشترک است.

در این تفاهم نامه بر ایجاد کنسرسیوم بین بانک ها برای تأمین سرمایه برای استقرار شرکت های دانش بنیان با محصولات دارای فناوری پیشرفته شهر فرودگاهی امام خمینی و حمایت و پشتیبانی از طرح ها و پروژه های دانش بنیان در منطقه آزادشهر فرودگاهی نیز تاکید شده است.

شرکت های دانش بنیان جهت توسعه صنعت هوایی را کوتاه می نمایند

منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: ستاد آمادگی همکاری نزدیکی با شهر فرودگاهی برای استقرار شرکت های دانش بنیان در منطقه آزاد تجاری را دارد.

وی همچنین بیان نمود: این شرکت ها می توانند خدماتی چون دسترسی راحت به همکاران بین المللی، دریافت آسان قطعات خارجی و صادرات مستقیم به دیگر کشورها را به این مناطق ارائه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1450

به "ارتقای ظرفیت صنعت فرودگاهی با دانش بنیان ها ارتقا می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای ظرفیت صنعت فرودگاهی با دانش بنیان ها ارتقا می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید