اردوغان خطاب به کشورهای غربی: شما که عامل کشتار 50 میلیون نفرید ما را نصیحت نکنید

به گزارش مجله گوگل ایرانی، اردوغان خطاب به کشورهای غربی گفت که آنها مسئول کشته شدن بیش از 50 میلیون نفر در خلال جنگ جهانی دوم هستند و حق انتقاد از ترکیه را ندارند.

اردوغان خطاب به کشورهای غربی: شما که عامل کشتار 50 میلیون نفرید ما را نصیحت نکنید

به گزارش گروه بین الملل مجله گوگل ایرانی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز (پنجشنبه) در سخنانی گفت که ترکیه قصد تسلط بر خاک سوریه را ندارد و اراضی سوریه برای این کشور خواهد ماند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، او در سخنانی در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا، با تروریست خواندن شبه نظامیان کُرد سوریه، گفت که آنها در پی ایجاد کشور مستقل و تهدید امنیت ملی ترکیه هستند.

اردوغان مدعی شد که ترکیه در حال مبارزه با تروریسم در سطح دنیای است و این در حالی است که تمامی دنیا علیه ترکیه جمع شده اند. او تأکید کرد که ترکیه در مقابل آنها با صلابت ایستاده است.

او خطاب به کشورهای غربی گفت: به کسانی که از ما انتقاد می نمایند می گویم که در آینه به خود و تاریخشان نگاه نمایند؛ نمی توان در مقابل کسانی که در جنگ دنیای دوم بیش از 50 میلیون نفر را کشته اند و در حال نصیحت کردن ما هستند؛ ساکت بود.

اردوغان بار دیگر کشورهای اروپایی را تهدید کرد که در زمان مناسب راستا پناهندگان به سوی اروپا را باز کند.

او گفت: در حالی که سران کشورها با تروریست ها گفت و گو می نمایند، نمی توان از مبارزه با تروریسم سخن گفت... اعضای کنگره آمریکا که از افراد مسلح کرد میزبانی کردند در زمان مناسب، هزینه آن را خواهند پرداخت.

این سخن اردوغان به پیشنهاد سناتورهای جمهوری خواه و دموکرات آمریکایی برای اعطای ویزا فوری به ژنرال مظلوم کوبانی فرمانده شبه نظامیان کُرد نیروهای دموکراتیک سوریه (س.د.ف) جهت سفر به ایالات متحده و گفت وگو درباره وضعیت سوریه اشاره دارد. (جزئیات بیشتر)

رئیس جمهور ترکیه مدعی شد این کشور توانسته پس از عملیات نظامی موسوم به شاخه زیتون 365 هزار پناهنده سوری را به کشورشان بازگرداند.

او در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله گروهک ارتش ملی سوریه که متشکل از تروریست های ارتش آزاد است اشاره نمود و گفت که ترکیه نمی تواند دست از حمایت این گروهک بردارد؛ چرا که آنها دوشادوش ارتش ترکیه جنگیده اند.

رئیس جمهور ترکیه مدعی شد که در جریان عملیات چشمه صلح این کشور توانسته بر 4220 کیلومتر مربع در خاک سوریه مسلط گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 474

به "اردوغان خطاب به کشورهای غربی: شما که عامل کشتار 50 میلیون نفرید ما را نصیحت نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان خطاب به کشورهای غربی: شما که عامل کشتار 50 میلیون نفرید ما را نصیحت نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید