استقلال دربی را در پنالتی ها برد و فینالیست شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ملاقات دو تیم پرسپولیس و استقلال در مرحله نیمه نهایی رقابت های فوتبال جام حذفی باشگاه های کشور از ساعت 19 امروز (چهارشنبه) در استادیوم خالی از تماشاگر آزادی شروع شد.

استقلال دربی را در پنالتی ها برد و فینالیست شد

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، سید جلال حسینی (محمد نادری - 46 (کریستین اوساگونا - 60))، بشار رسن (مهدی عبدی - 113)، محمد حسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، وحید امیری، مهدی ترابی، شجاع خلیل زاده، علی علیپور (امید عالیشاه - 113)، سیامک نعمتی و مهدی شیری (کمال کامیابی نیا - 27).

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، عارف غلامی، علی کریمی، شیخ دیاباته، فرشید اسماعیلی (فرشید باقری - 51)، مهدی قائدی، هروویه میلیچ، مسعود ریگی، محمد دانشگر، آرش رضاوند (ارسلان مطهری - 85) و وریا غفوری.

داور: پیغام حیدری

نیمه اول

دقیقه 4: مهدی قائدی با حرکت عرضی در خط دفاعی پرسپولیس با ضربه ای فنی توپ را به گوشه دروازه رادوشویچ فرستاد تا در دربی 92 خیلی زود گل به ثمر برسد.

دقیقه 8: ارسال مهدی شیری از سمت راست روی دروازه استقلال با ضربه سر شجاع خلیل زاده همراه بود که توپ از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 13: مسعود ریگی از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 14: بشار رسن ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه را مستقیم به سمت دروازه استقلال شلیک کرد که توپ از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه 17: علی کریمی از پشت محوطه جریمه ضربه ای را به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که رادوشویچ در دو مرحله توپ را مهار کرد.

دقیقه 19: پشت محوطه جریمه توپ رد و بدل شده میان مهاجمان استقلال و مدافعان پرسپولیس به فرشید اسماعیلی رسید که ضربه فنی او را رادوشویچ دفع کرد و در نهایت علی کریمی توپ را به اوت زد.

دقیقه 23: فرشید اسماعیلی با پاسی پشت مدافعان پرسپولیس شیخ دیاباته را صاحب توپ کرد که رادوشویچ با خروج به موقع مانع از استفاده مهاجم استقلال از این موقعیت شد.

دقیقه 27: علی علیپور در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که ضربه او را سیدحسین حسینی راهی کرنر کرد.

دقیقه 43: سیامک نعمتی شوتی از راه دور به سمت دروازه استقلال شلیک کرد که سیدحسین حسینی با واکنشی خوب توپ را دفع کرد.

دقیقه 45: سیامک نعمتی از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

عناوین مرتبط

(ویدیو) خلاصه بازی پرسپولیس 2 (1) - (4) 2 استقلال

(ویدیو) ضربات پنالتی ملاقات پرسپولیس و استقلال

(ویدیو) گل دوم استقلال به پرسپولیس توسط دانشگر

(ویدیو) گل دوم پرسپولیس به استقلال توسط علیپور

(ویدیو) گل تماشایی بشار به استقلال

(ویدیو) گل زیبای قائدی مقابل پرسپولیس

نیمه دوم

دقیقه 48: ارسال محمد نادری داخل محوطه جریمه به علی علیپور رسید که پاس این بازیکن در عرض به بشار رسن رسید تا هافبک عراقی پرسپولیس با شوتی از داخل محوطه جریمه گل مساوی را وارد دروازه استقلال کرد.

دقیقه 64: فرهاد مجیدی به دلیل اعتراض به داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 89: پس از گل مساوی پرسپولیس، بازی افت شدیدی کرد تا با ارسال کمال کامیابی نیا به داخل محوطه جریمه علی علیپور دروازه استقلال را باز کند.

دقیقه 2+90: علی علیپور به دلیل خطایی که انجام داد، از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 3+90: ارسال خوب میلیچ روی دروازه با ضربه سر محمد دانشگر به گل تساوی تبدیل شد.

وقت های اضافه

دقیقه 93: نفوذ مهدی قائدی از سمت چپ و ارسال مواج او به داخل محوطه جریمه، موقعیت خوبی برای شیخ دیاباته ایجاد کرد، اما ابتدا رادوشویچ و سپس مدافعان پرسپولیس توپ را دور کردند.

دقیقه 95: یحیی گل محمدی در اعتراض به تصمیم داور مسابقه، کارت زرد گرفت.

دقیقه 97: علی علیپور از سمت چپ وارد محوطه جریمه شد و در حالی که می توانست اوساگونا را صاحب موقعیت کند، به سمت دروازه ضربه زد که با دفع سیدحسین حسینی همراه بود.

دقیقه 105: ارسال مسعود ریگی روی دروازه پرسپولیس با ضربه سر دیاباته همراه بود که توپ با فاصله بسیار کمی از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 114: ارسال سیامک نعمتی روی دروازه استقلال ضربه سر اوساگونا را به همراه داشت که توپ از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه 114: عارف غلامی کارت زرد گرفت. داور مسابقه به بهزاد غلامپور روی نیمکت استقلال هم کارت زرد نشان داد.

دقیقه 117: شجاع خلیل زاده از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد. افشین پیروانی هم از روی نیمکت پرسپولیس کارت زرد گرفت.

دقیقه 119: ارسال روی دروازه استقلال اشتباه مدافعان آبی پوش را به دنبال داشت که این اشتباه یک کرنر برای پرسپولیس به ارمغان آورد.

دقیقه 120: مهدی ترابی با خطا روی ارسلان مطهری، کارت زرد دریافت کرد.

در خاتمه وقت های اضافه کار به ضربات پنالتی کشیده شد. اولین پنالتی برای استقلالی ها بود که شیخ دیاباته ضربه نخست را تبدیل به گل کرد. احمد نوراللهی زننده اولین ضربه پنالتی پرسپولیس بود که سیدحسین حسینی پیروز به مهار پنالتی او شد. زننده دومین پنالتی استقلال وریا غفوری بود که کاپیتان استقلال هم پیروز به گل کردن توپ شد. امید عالیشاه دومین پنالتی پرسپولیس را بر خلاف جهت حرکت حسینی وارد دروازه کرد. میلیچ هم سومین ضربه پنالتی استقلال را به گل تبدیل کرد. کریستین اوساگونا به شکل عجیبی پنالتی را به بالای دروازه زد که این پنالتی هم از دست رفت. ارسلان مطهری، زننده چهارمین پنالتی استقلال بود که با گل کردن این ضربه تیمش را در ضربات پنالتی 4 بر یک پیروز و راهی فینال کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1158

به "استقلال دربی را در پنالتی ها برد و فینالیست شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال دربی را در پنالتی ها برد و فینالیست شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید