اعتراض بازیگر مسلمان به نحوه نمایش مسلمانان در آثار هالیوودی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ریز احمد اولین بازیگر مسلمان که در بخش اصلی مرد نامزد اسکار شده است، نسبت به استفاده بسیار کم و نحوه به تصویر کشیدن مسلمانان در هالیوود انتقاد کرد.

اعتراض بازیگر مسلمان به نحوه نمایش مسلمانان در آثار هالیوودی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، این بازیگر انگلیسی- پاکستانی که سال جاری به نخستین بازیگر مسلمان نامزد اسکار شاخه بهترین بازیگر مرد تاریخ جوایز اسکار تبدیل شد با انتشار ویدئویی گفت از اینکه شخصیت های مسلمان در فیلم های هالیوود این قدر کم حضور دارند و در صورت حضور هم به صورت منفی نشان داده می شوند، خسته شده است و خواهان ایجاد تغییر رویکرد صنعت سینما در این باره شد.

او در بخشی از این ویدئو می گوید: دیگر نمی توان از مسئله نشان دادن چهره بد از مسلمانان در سینما چشم پوشی کرد. چگونه من از میان 1/6 میلیارد مسلمان در دنیا به عنوان اولین مرد نامزد اسکار بازیگری شدم و چرا هیچ کس تا به امروز به چنین جایگاهی نرسیده است؟ از خودم می پرسم اگر من یک استثناء برای این قانون نانوشته هستم پس چه قانون های نانوشته دیگری در فرهنگ و جامعه درباره مسلمانان که یک چهارم جمعیت دنیا را تشکیل می دهند، وجود دارد؟

این بازیگر 38 ساله از ایجاد صندوقی به نام Blueprint برای حمایت از داستان سرایان مسلمان در سراسر دنیا اطلاع داد که یک کمیته مشورتی شامل چهره هایی، چون ماهرشالا علی، رامی یوسف و حسن مینهاج برنده جایزه 25 هزار دلاری این صندوق را انتخاب می نمایند.

موسسه آننبرگ اخیرا گزارشی را با عنوان گمشده و بدنام منتشر نموده که در آن فاش نموده کمتر از 10 درصد از فیلم های پرفروش بین سال های 2017 تا 2019 در آمریکا، بریتانیا و استرالیا دارای شخصیت های مسلمان بوده اند و در یک سوم از فیلم هایی که شامل شخصیت های مسلمان بودند نیز این افراد به عنوان خشونت گرا به تصویر کشیده شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1651

به "اعتراض بازیگر مسلمان به نحوه نمایش مسلمانان در آثار هالیوودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض بازیگر مسلمان به نحوه نمایش مسلمانان در آثار هالیوودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید