اعلام سهمیه بنزین تاکسی های درون شهری و بین شهری، دوگانه سوز بین شهری 450 لیتر و تک سوز 750 لیتر

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، جزئیات بسته تکمیلی سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری را تشریح کرد.

اعلام سهمیه بنزین تاکسی های درون شهری و بین شهری، دوگانه سوز بین شهری 450 لیتر و تک سوز 750 لیتر

به گزارش گروه مالی مجله گوگل ایرانی، به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، امیر وکیل زاده گفت: مطابق بسته مصوب سهمیه بنزین برای ناوگان آژانس شهری (تاکسی تلفنی) برای آن دسته از خودرو هایی که تاکنون توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و یا سازمان شهرداری های کشور ساماندهی شده اند، به میزان 200 لیتر برای خودرو های تک سوز و 120 لیتر برای خودرو های دوگانه سوز معین شده است. این سهمیه طی دو ماه آینده در انتها هر ماه به صورت اعتباری پس از معرفی کارت، در کارت بانکی رانندگان شارژ می گردد.

وکیل زاده درباره سهمیه بنزین تاکسی های بین شهری هم بیان کرد: سهمیه سوخت ماهانه 750 لیتر برای خودرو های تک سوز و 450 لیتر برای خودرو های دوگانه سوز به فهرست اعلامی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تخصیص داده می گردد.

وی اضافه نمود: سهمیه فوق از ابتدای آذرماه با احتساب یک هفته انتهای آبان ماه توسط شرکت ملی پخش در کارت های سوخت خودرو ها اعمال خواهد شد. سازمان راهداری موظف شده است ظرف 2 ماه سامانه پایش را برای این خودرو ها راه اندازی نماید.

وکیل زاده با اشاره به سهمیه پیش بینی شده برای سرویس مدارس گفت: برای این خودروها، سهمیه در قالب اعتبار و بر اساس پیمایش اجرا شده، که در سامانه سپند ثبت می گردد، تخصیص داده می گردد.

وی اضافه نمود: ادارات کل آموزش و پرورش و مدارس و شهرداری ها موظف هستند تمامی اطلاعات را در سامانه سپند ثبت کرده و پس از تایید کارگروه، اعتبار پیش بینی شده بر اساس پیمایش اجرا شده در انتها ماه در کارت اعتباری ذینفعان شارژ خواهد شد.

وی همچنین در مورد سهمیه وانت بار و موتور سیکلت های حمل بار شهری بیان کرد: در صورت ساماندهی و ثبت پیمایش این ناوگان با تایید وزارت کشور، در مورد افزایش سهمیه آن ها بر اساس پیمایش ثبت شده اقدام خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره سهمیه تاکسی های ون شهری گفت: سهمیه این ناوگان به میزان 600 لیتر در ماه پس از دریافت اطلاعات از وزارت کشور و صدور کارت جدید سوخت اعمال خواهد شد.

وی گفت:: از ابتدای آذرماه 1398 سهمیه تاکسی های دوگانه سوز به 250 لیتر افزایش می یابد.

وکیل زاده درباره سهمیه تاکسی های اینترنتی هم گفت: به کلیه رانندگان مورد تایید از سوی شرکت های معتبر که دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت و یا شهرداری ها بوده و مورد تایید وزارت کشور هستند، در صورتی که در ماه بیش از 200 کیلومتر پیمایش داشته باشند، در ابتدای ماه بعد، اعتبار سهمیه معادل اختلاف قیمت سوخت آزاد و یارانه ای پیمایش، تخصیص داده می گردد.

وی اضافه نمود: این اعتبار به کارت های بانکی اعلام شده توسط شرکت های مسافربر اینترنتی با ساز و کار معین شده توسط این کارگروه به حساب ذینفعان (مالک خودرو و یا نماینده قانونی وی) واریز خواهد شد.

در آینده هم تمهیدات لازم جهت رفاه حال ناوبران و روان سازی ترافیک و خدمات رسانی به شهروندان در این کارگروه اندیشیده و اعلان عمومی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 538

به "اعلام سهمیه بنزین تاکسی های درون شهری و بین شهری، دوگانه سوز بین شهری 450 لیتر و تک سوز 750 لیتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام سهمیه بنزین تاکسی های درون شهری و بین شهری، دوگانه سوز بین شهری 450 لیتر و تک سوز 750 لیتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید