افزایش 2 برابری بدهی عمومی آمریکا تا 2051 خبرنگاران

به گزارش مجله گوگل ایرانی، دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش بینی کرد: انتظار می رود تا 30 سال آینده بدهی عمومی این کشور دو برابر شود.

افزایش 2 برابری بدهی عمومی آمریکا تا 2051 خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از راشاتودی، دفتر بودجه کنگره آمریکا هشدار داد: انتظار می رود بدهی فدرال آمریکا تا سال 2051 دو برابر شود.

این دفتر همچنین اعلام کرد: پیش بینی ها حاکی از آن است که تا 30 سال آینده بدهی عمومی آمریکا به 202 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش خواهد یافت.

این دفتر در گزارش خود آورده است: با احتساب رسیدن کسری بودجه آمریکا به 10.3 درصد تولید ناخالص داخلی پیش بینی می شود سال 2021 از نظر بزرگی کسری بودجه در جایگاه دوم قرار گیرد و این در حالی است که جایگاه بیشترین کسری بودجه آمریکا از سال 1945 تا کنون مربوط به سال 2020 با کسری بودجه معادل 14.9 درصد تولید ناخالص داخلی است.

بر اساس پیش بینی دفتر بودجه کنگره علیرغم آنکه طی سال های بعد و با فروکش بحران کرونا نسبت کسری بودجه در آمریکا به تولید ناخالص داخلی کاهش خواهد یافت، اما بر مبنای سوابق تاریخی همچنان بالا باقی خواهد ماند و در نیمه دوم دهه کنونی دوباره فرایند افزایش کسری بودجه در آمریکا آغاز خواهد شد.

این دفتر پیش بینی کرده است که از سال 2031 به بعد نسبت کسری بودجه آمریکا با تولید ناخالص داخلی این کشور از 5.7 درصد تولید ناخالص داخلی به 13.3 درصد تا سال 2051 خواهد رسید که بسیار بیشتر از متوسط 3.3 درصدی کسری بودجه آمریکا در 50 سال گذشته خواهد بود.

این مؤسسه قبلاً پیش بینی کرده بود که کسری بودجه ایالت متحده تا سال 2050، 196 درصد رشد خواهد کرد که در پیش بینی کنونی هم این رقم را تغییر نداده است.

دفتر بودجه کنگره آمریکا می گوید: انتظار دارد تا سال 2031 شاهد رشد 107 درصدی بدهی عمومی در آمریکا باشیم.

این دفتر کنگره آمریکا می گوید: بالا بودن بدهی با فرایند فزاینده آن نسبت به تولید ناخالص داخلی باعث می شود که نرخ بهره وام و استقراض برای دولت فدرال و بخش خصوصی افزایش یافته و همین امر رشد مالی را کاهش دهد و باعث شود که هزینه سود در خارج از این کشور افزایش یابد.

دفتر کنگره آمریکا می گوید: فرایند افزایش بدهی می تواند خطر ایجاد بحران مالی و افزایش تورم را افزایش داده و اعتماد به دلار آمریکا را پایین بیاورد که این مسأله می تواند به افزایش هزینه فاینانس برای بخش دولتی و خصوصی را در بازار بین الملل افزایش دهد.

دفتر بودجه کنگره می گوید: اگر چه در کوتاه مدت خطر ایجاد بحران مالی به نظر کم می آید، اما بالا رفتن کسری بودجه و بدهی به خاطر شیوع ویروس کرونا می تواند طی سال های آینده خطر رخ دادن یک بحران مالی را افزایش دهد. البته در این گزارش تبعات اجرای بسته 1.9 تریلیون دلاری که دولت آمریکا و نمایندگان کنگره پیگیر اجرای آن هستند، مدنظر قرار نگرفته و پیش بینی می شود این طرح تا اواخر هفته آینده به طور کامل تصویب شود.

جروم پاول رئیس کل بانک مرکزی فدرال آمریکا، روز پنج شنبه گفت: اقتصاد آمریکا تا زمانی که بانک مرکزی تصمیم بگیرد شرایط انقباضی مالی را در پیش گیرد فاصله زیادی دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1487

به "افزایش 2 برابری بدهی عمومی آمریکا تا 2051 خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 2 برابری بدهی عمومی آمریکا تا 2051 خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید