اولین واکنش بن سلمان به حمله به تاسیسات نفتی عربستان

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ولیعهد سعودی به حملات پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به تاسیسات نفتی دو منطقه بقیق و خریص در عربستان واکنش نشان داد.

اولین واکنش بن سلمان به حمله به تاسیسات نفتی عربستان

به گزارش گروه بین الملل مجله گوگل ایرانی به نقل از خبرگزاری عربستان، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در واکنش به حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به دو پالایشگاه بقیق و خریص در عربستان گفت که قادر است تا با آنچه به زعم خود تجاوزگری تروریستی خواند، مقابله کند.

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در جریان تماس تلفنی محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی با وی بر قدرت عربستان در مقابله با این تجاوزگری تروریستی و برخورد با آن تاکید نمود.

این در حالی است که عربستان از بیش از چهار سال پیش تجاوزی تمام عیار را علیه یمن به راه انداخته است و ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز به این تجاوزگری و کشتار عربستان در چارچوب دفاع از خود پاسخ می دهند.

به نوشته خبرگزاری عربستان، محمد بن زاید در این تماس تلفنی بر حمایت امارات از عربستان در برابر آنچه آن را خدشه به امنیت این کشور خواهند، تاکید نمود.

این اولین واکنش بن سلمان به حملات پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به تاسیسات نفتی بقیق و خریص عربستان است.

این حملات باعث شد تا فراوری نفت عربستان به میزان 50 درصد کاهش یابد و به گفته منابع خبری، بازسازی تاسیسات نفتی عربستان چند هفته زمان خواهد برد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 347

به "اولین واکنش بن سلمان به حمله به تاسیسات نفتی عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش بن سلمان به حمله به تاسیسات نفتی عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید