اولین واکنش چین به دستور تازه بایدن درباره کرونا

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ایسنا نوشت: سفارت چین در آمریکا پس از دستور جو بایدن برای بازنگری اطلاعات درباره منشأ ویروس کرونا، گفت که سیاسی کردن منشأ این ویروس می تواند ادامه تحقیقات را مختل نموده و کوشش های جهانی را برای جلوگیری از همه گیری تضعیف کند.

اولین واکنش چین به دستور تازه بایدن درباره کرونا

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، درحالیکه سازمان بهداشت دنیای میخواهد مرحله دوم تحقیقات درباره منشأ ویروس کرونا را شروع کند، پس از اتهاماتی درباره درز تصادفی ویروس SRAS-CoV-2 از آزمایشگاه تخصصی درباره کروناویروس ها در شهر ووهان، چین تحت فشار قرار گرفته است تا به بازرسان در تحقیقاتشان یاری کند.

چین به دفعات مسؤولیت این آزمایشگاه درباره خروج و انتقال تصادفی این ویروس از آزمایشگاه را تکذیب نموده است و تاکید دارد که آمریکا و کشورهای دیگر می خواهند با این اتهامات توجهات به شکست خود در زمینه مهار این ویروس را منحرف نمایند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه بیان کرد: سرویس های اطلاعاتی کشور درحال تحقیق هستند تا بفهمیم که ویروس کووید-19 به وسیله تماس انسانی با یک حیوان ناقل بوجود آمده یا اینکه یک تصادف آزمایشگاهی بوده است.

سفارت چین بیان کرد که از مطالعه کامل همه موارد زودهنگام کووید-19 در سراسر دنیا و آنالیز کامل بعضی پایگاه های مخفی و آزمایشگاه های بیولوژیکی در سراسر دنیا پشتیبانی می نماید.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1621

به "اولین واکنش چین به دستور تازه بایدن درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش چین به دستور تازه بایدن درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید