تاریخ فداکاری های ارتش در دوران دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، جانشین قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا با بیان این که تاریخ فداکاری های ارتش در دوران دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد، گفت: ارتش همواره و از ابتدا مدافع انقلاب بود و باید فداکاری های آنان برای نسل آینده تشریح گردد.

تاریخ فداکاری های ارتش در دوران دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد

امیر سرلشکر حسین حسنی سعدی در حاشیه نمایشگاه بین المللی کتاب صلح و دفاع، به بیست ماه فاصله بین پیروزی انقلاب تا آغاز جنگ تحمیلی اشاره نمود و گفت: در این زمان، همه محورها در کردستان و آذربایجان غربی و خوزستان و دیگر مناطق ناامن شده بود و ارتش با یاری نیروهای مردمی توانست امنیت را در این مناطق برقرار کند.

سرلشکر حسنی سعدی گفت: در تمام دوران پر فراز و نشیب انقلاب، از جمله 20 ماه اول انقلاب، ارتش از انقلاب اسلامی مردم ایران دفاع کرد.

وی، حمله عراق به ایران را یادآور شد و گفت: تاریخ فداکاری های ارتش در دوران دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد.

جانشین قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا اضافه نمود: در سال اول جنگ، ارتش محور مبارزات علیه دشمن بعثی بود و پیشروی دشمن را متوقف کرد و بعد از تثبیت شرایط، آماده بازپس گیری مناطق اشغال شده توسط عراق شد.

وی گفت: دانشگاه دافوس ضروری است اقدامات ارتش در دوران دفاع مقدس را برای آموزش افسران تجزیه و تحلیل کند تا مشخص گردد چه اقدامات پیچیده و تاریخ سازی برادران ارتشی انجام داده اند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خواهان اختصاص حداقل هشت واحد به آنالیز دفاع مقدس در دانشگاه دافوس شد.

وی خواهان رسیدگی به بازنشستگان ارتش شد و گفت: بازنشستگان ارتش را که پیروزی های دفاع مقدس مدیون آنهاست را دریابیم و به وضعیت آنها رسیدگی کنیم.

سرلشکر حسنی سعدی گفت: پیروزی های دوران دفاع مقدس، نتیجه همکاری نیروهای مردمی، سپاهی و ارتشی در کنار یکدیگر بود.

نمایشگاه بین المللی کتاب صلح و دفاع با حضور جانشین قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا و امیر سرتیپ دوم حسین ولی وند فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران (دافوس آجا) افتتاح شد.

سرهنگ مهرداد بخشنده مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی کتاب صلح و دفاع در حاشیه نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه به مناسبت هفته دفاع مقدس از 25 شهریور تا 31 شهریور برگزار می گردد.

وی اضافه نمود: برخی از کشورهای هم پیمان از جمله وابستگی نظامی هند در کنار ناشران داخلی و ناشران خارجی حضور دارند.

مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی کتاب صلح و دفاع، هدف از برگزاری نمایشگاه را تقویت تعامل بین ارتش و بخش دانشگاهی در حوزه های پژوهشی است.

وی ادامه داد: بیشتر کتاب های برگزیده حوزه صلح و دفاع در این نمایشگاه به مخاطبان معرفی می شوند و مرکز ارتباطات سازمان ملل نیز در این نمایشگاه حضور فعال دارد.

سرهنگ بخشنده گفت: مرکر ارتباطات سازمان ملل، کارگاه آشنایی با حفظ صلح را در حاشیه نمایشگاه برگزار می نماید.

کچ

وی اضافه نمود: انتشارات ویژه نشر به عنوان ناشر کتاب های انگلیسی زبان مرتبط با صلح و دفاع، انتشارات نگارستان کتاب آبی، انتشارات آرمان، انتشارات دانشگاه های تهران، امیرکبیر و علامه طباطبایی از جمله شرکت کنندگان در نمایشگاه بین المللی کتاب صلح و دفاع هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 334

به "تاریخ فداکاری های ارتش در دوران دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ فداکاری های ارتش در دوران دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید