ترامپ: کردها در جنگ دوم جهانی در نرماندی (فرانسه) به یاری ما نیامدند!، آنها فقط در زمین خود می جنگند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ترامپ: آمریکا تاکنون مبالغ هنگفتی را برای یاری به نمودها از نظر مهماتی، تسلیحاتی و از نظر پرداخت پول و یاری اقتصادی هزینه نموده است..

ترامپ: کردها در جنگ دوم جهانی در نرماندی (فرانسه) به یاری ما نیامدند!، آنها فقط در زمین خود می جنگند

دونالد ترامپ در اظهاراتی جدید گفته است نمودها در جریان جنگ دوم جهانی به یاری ارتش ایالات متحده آمریکا نیامدند.

به گزارش مجله گوگل ایرانی به نقل از وب سایت شبکه خبریان بی سی آمریکا، ترامپ دیروز در جریان یک نشست خبری در کاخ سفید درباره رابطه تاریخی کشورش با نمودها گفته است: نمودها در جنگ جهانی دوم به ما یاری نکردند، آنها به ما (در زمان پیاده کردن نیروهایمان در) نرماندی (فرانسه) یاری نکردند... آنها فقط حاضرند در سرزمین و خاک خود بجنگند.

ترامپ که روزهای گذشته به واسطه تصمیم ناگهانی اش در خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه و چراغ سبز به اردوغان برای حمله به نمودهای شمال سوریه مورد انتقاد افکار عمومی و شخصیت های اصلی دو حزب عمده آمریکا قرار گرفته، این اظهارات را در توجیه تصمیم اخیرش برای حمایت نکردن از نمودهای سوریه و رها کردن آنها در مقابل حملات ارتش ترکیه، بیان نموده است.

او اضافه کرد: علاوه بر این، ما تاکنون مبالغ هنگفتی را برای یاری به نمودها از نظر مهماتی، تسلیحاتی و از نظر پرداخت پول و یاری اقتصادی هزینه نموده ایم.. ولی با تمام اینها، ما نمودها را دوست داریم.

نشست خبری دیروز ترامپ در کاخ سفید/ عکس: آسوشیتدپرس

بر خلاف اظهارات گلایه آمیز دیروز ترامپ از نمودها، او روز سه شنبه در واکنش به نقدها داخلی گسترده از چراغ سبز به اردوغان برای حمله به نمودهای سوریه، گفته بود: آمریکا با وجود ترک مناطق کردنشین سوریه باز هم به هیچ وجهه نمودها را رها نخواهد کرد. او تهدید کرد که حملات بی محابای ترکیه علیه نمودها، برای اقتصاد شکننده ترکیه پیامدهای ویرانگری خواهد داشت.

دولت ترکیه از دیروز حمله نظامی خود به مناطق کردنشین در شمال سوریه را با اسم عملیات چشمه صلح (baris pinari) شروع نموده است. این اقدام نظامی در پی مکالمه تلفنی ترامپ و اردوغان و اعلام تصمیم ترامپ مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از منطقه کردنشین شمال سوریه انجام شد. این حمله نقدها گسترده ای را در افکار عمومی جهانی علیه دولت ترکیه و ترامپ برانگیخته است.

ترامپ در پاسخ به سوالی دیگر درباره اینکهآیا نگران نیست که زندانیان داعشی تحت اختیار شبه نظامیان کرد از این حمله سوء استفاده نموده و از زندان بگریزند؟ با لحنی کنایه آمیز به این قبیل داعشی ها توصیه کرد اگر از بند نمودها رهایی یافتند به خانه هایشان در اروپا بازگردند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 420

به "ترامپ: کردها در جنگ دوم جهانی در نرماندی (فرانسه) به یاری ما نیامدند!، آنها فقط در زمین خود می جنگند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: کردها در جنگ دوم جهانی در نرماندی (فرانسه) به یاری ما نیامدند!، آنها فقط در زمین خود می جنگند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید