تصاویری که چینی ها درباره کرونا سانسور و حذف کردند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، موسسه ویروس شناسی ووهان چین عکس هایی از کار پژوهشگران خود را با خفاش از وب سایت خود حذف نموده است.

تصاویری که چینی ها درباره کرونا سانسور و حذف کردند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، عصرایران به نقل از وبسایت نشریه سان بریتانیا نوشت: موسسه ویروس شناسی ووهان اخیرا عکس هایی را که پیش تر از کار محققان خود روی خفاش ها روی وبسایت خود قرار داده بود، حذف نموده است.

در این تصاویر پژوهشگران بدون رعایت اصول بهداشتی و پوشیدن لباس های محافظ در حال تحقیق روی خفاش هستند. در عکس دیگر محققان در غاری در جست وجوی خفاش هستند و در تصویر دیگر در حال جمع آوری خفاش در طبیعت.

اقدام موسسه ویروس شناسی ووهان پس از آن صورت می گیرد که طی روزهای گذشته دولت ایالات متحده آمریکا با متهم کردن چین به پخش ویروس کرونا، از تحقیق روی این موضوع خبر داده است.

اخیرا ترامپ در اظهاراتی مدعی شد ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان به بیرون درز نموده و او شواهد این مساله را دارد اما نمی تواند اعلام کند.

پیش تر در بعضی رسانه های غربی ادعاهایی درباره درز ویروس کرونا از موسسه ویروس شناسی ووهان منتشر شده بود. دولت چین این ادعاها را رد نموده است.

پیش تر نیز موسسه ویروس شناسی ووهان پس از بازتاب گسترده تصویر یخچال غیراستاندارد و کهنه این موسسه در رسانه های دنیا، اقدام به حذف تصویر یخچال از وبسایت خود نموده بود.

این دومین بار است که موسسه ویروس شناسی ووهان که متهم به درز ویروس کرونا شده، اقدام به حذف و سانسور تصاویری از وب سایت خود می نماید.

در عکس های تازه حذف شده محققان بدون داشتن لباس های محافظ و رعایت پروتکل های معمول کار روی ویروس های خطرناک در آزمایشگاه، در حال کار و تحقیق و یا جمع آوری خفاش هستند.

طبق اطلاعات قریب به یقین منشا ویروس کرونا جدید، خفاش های منطقه ای در چین است.

عکس کار کردن محققان موسسه ویروس شناسی ووهان روی خفاش ها بدون لباس های محافظ

عکس جمع آوری و بسته بندی خفاش ها

عکس جست وجوی خفاش ها در غار

عکسی که پیش تر موسسه ویروس شناسی ووهان به خاطر بازتاب گسترده دنیای از سایت خود حذف نموده بود

این یخچال کهنه محل نگهداری ویروس های خطرناک در این آزمایشگاه بوده است

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 981

به "تصاویری که چینی ها درباره کرونا سانسور و حذف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری که چینی ها درباره کرونا سانسور و حذف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید