خبرنگاران سازمان ملل از تصمیم پیونگ یانگ برای قطع ارتباط با سئول اظهار تاسف کرد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، تهران- خبرنگاران- دبیرکل سازمان ملل در مورد تصمیم کره شمالی برای قطع خطوط ارتباطی اصلی با کره جنوبی اظهار تاسف کرد.

خبرنگاران سازمان ملل از تصمیم پیونگ یانگ برای قطع ارتباط با سئول اظهار تاسف کرد

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، سخنگوی سازمان ملل گفت: آنتونیو گوترش در مورد تصمیم اخیر کره شمالی اظهار تاسف کرده و هشدار می دهد که چنین کانال هایی برای اجتناب از سوءتفاهم ضروری هستند.

استفان دوجاریک اظهار داشت: ماه ژوئن (خرداد) یک ماه نمادین است که دومین سالگرد نخستین نشست بین دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و بیستمین سالگرد نخستین دیدار بین رهبران دو کره بود.

دوجاریک افزود: دبیر کل سازمان ملل امیدوار است که همه طرفها از سالگردهای ماه ژوئن برای تلاش مضاعف برای از سرگیری مذاکرات برای دستیابی به صلح پایدار و خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره استفاده کنند.

خبرگزاری کره شمالی صبح روز سه شنبه بیان نمود که این کشور در پاسخ به پخش اعلامیه هایی علیه پیونگ یانگ توسط فعالان کره جنوبی، امروز خطوط ارتباطی با سئول را قطع می کند.

براساس این گزارش، پیونگ یانگ خط ارتباطی میان مقام های شمال و جنوب و سایر راه های ارتباطی را از ساعت دوازده روز نهم ژوئن (20 خرداد) قطع و تعطیل می کند.

این راه های ارتباطی شامل خطوط ارتباطی دریاهای شرق و غرب میان ارتش های دو کشور، خط ارتباطی آزمایشی بین دو کره و خط تماس ویژه میان حزب کمونیست کارگران کره شمالی و کاخ آبی ریاست جمهوری کره جنوبی می شود.

برخی فعالان کره جنوبی در روزهای اخیر اقدام به انتشار اوراق و بادکنک های تبلیغاتی در منطقه مرزی با کره شمالی کرده اند.

فعالان و گروه های ضد کره شمالی با استفاده از این اقدام تبلیغاتی، عمدتاً به دنبال اعتراض به برنامه هسته ای نظامی کره شمالی و انتقاد از حقوق بشر در آن کشور هستند.

این تهدیدها در حالی است که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی در سال 2018 سه بار با هم دیدار کردند.

پیونگ یانگ پس از شکست گفت وگوهای سال گذشته کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در هانوی پایتخت ویتنام، بخش عمده ای از تماس های خود را با سئول قطع کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1035

به "خبرنگاران سازمان ملل از تصمیم پیونگ یانگ برای قطع ارتباط با سئول اظهار تاسف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان ملل از تصمیم پیونگ یانگ برای قطع ارتباط با سئول اظهار تاسف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید