دستیار ارشد ظریف: آمریکا از سوریه خارج گردد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، تهران (پانا) - دستیار ارشد وزیر امور خارجه ضمن محکوم کردن حضور غیرقانونی آمریکا و اقدامات این کشور در غارت نفت سوریه و حمایت از گروه های تروریستی، بر لزوم خروج آمریکا از این کشور و تداوم مبارزه با تروریسم تا زمان ریشه کن شدن آن از خاک سوریه تاکید نمود.

دستیار ارشد ظریف: آمریکا از سوریه خارج گردد

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، در تماس تلفنی آکیرا اندو هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی، آخرین تحولات سوریه از جمله نشست اخیر کمیته قانون اساسی، فرایند آستانه، شرایط ادلب و شرق فرات و همچنین اوضاع بشر محبت آمیز مورد آنالیز و مصاحبه نهاده شد.

در این گفت وگو دو طرف ضمن ابراز رضایت از برگزاری نشست سوم کمیته قانون اساسی در ژنو، از تداوم گفت وگوها و فرایند سیاسی به ویژه در چارچوب کمیته قانون اساسی حمایت کردند.

طرفین در این گفت وگو، با توجه به شیوع ویروس کرونا و تشدید اوضاع بشرمحبت آمیز در سوریه، بر لزوم ارسال هرچه بیشتر یاری های بشرمحبت آمیز از سوی جامعه بین المللی به این کشور تاکید نمودند.

خاجی در این گفت وگو، با اشاره به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حل و فصل سیاسی بحران سوریه و حمایت از گفت وگوهای سوری - سوری در چارچوب کمیته قانون اساسی که به ابتکار کشورهای ضامن فرایند آستانه تشکیل شده است، خواهان عدم مداخله خارجی در فرایند کار این کمیته شد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور سیاسی ضمن محکوم کردن حضور غیرقانونی آمریکا و اقدامات این کشور در غارت نفت سوریه و حمایت از گروه های تروریستی، بر لزوم خروج آمریکا از این کشور و تداوم مبارزه با تروریسم تا زمان ریشه کن شدن آن از خاک سوریه تاکید نمود.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی از توسعه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در منطقه استقبال و خواهان تداوم ارسال یاری های بشر محبت آمیز ژاپن به تمام خاک سوریه شد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه گفت.

هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه نیز در این گفت وگو ضمن تاکید بر اهمیت نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل بحران سوریه، از کوشش های کشورهای ضامن فرایند آستانه قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1200

به "دستیار ارشد ظریف: آمریکا از سوریه خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار ارشد ظریف: آمریکا از سوریه خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید