دو فاکتور مهم در سرنوشت اصلاح طلبان ، انتخابات 1400 با تعدد کاندیدا روبرو خواهیم بود

به گزارش مجله گوگل ایرانی، یک عضو حزب ندای ایرانیان گفت:برای اصلاح طلبان در انتخابات 1400 دو فاکتور مهم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رویکرد شورای نگهبان نقش مشخص کننده ای دارد.

دو فاکتور مهم در سرنوشت اصلاح طلبان ، انتخابات 1400 با تعدد کاندیدا روبرو خواهیم بود

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی شاه میرزا اظهار کرد: خبرهای واصله از فعال شدن چهره های شاخص سیاسی، اجرایی و نظامی مبنی بر فعالیت در راه فتح امارت پاستور در انتخابات پیش رو به گوش می رسد که این مهم از مدتها قبل قابل پیش بینی بود و این اتفاق می تواند دو سوی خوب و بدی داشته باشد.

وی اضافه نمود: اگر در جریان اصلاحات افراد متعددی برای ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری نمایند، با کمی کوشش و مباحثه در شورای اصلی و بدنه حزبی این جبهه می توان به شخص واحدی رسید و می بایست از اجماع بر سر چهره هایی که در دور دوم دولت فعلی و مجلس قبل حضور کمرنگ و منفعلی داشتند به دور از هرگونه تعارف اجتناب کرد. در حال حاضر احتیاج کشور به رجال تکنوکرات، دلسوز، باتقوا و اهل تعامل ضروری بوده و نباید عرصه را در این برهه حساس به تفکری تند واگذار کرد.

شاه میرزا ادامه داد: جریان اصولگرایی نیز در انتخابات ریاست جمهوری 96 به لطف رئیس فعلی مجلس شورای اسلامی نشان داد که می تواند بر سر شخصی واحد اجماع و برای فتح امارت پاستور اقدام لازم را انجام دهد.

وی در ادامه گفت: برای اصلاح طلبان دو فاکتور مهم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و موضع شورای نگهبان نقش معین نماینده ای خواهد داشت و باید دید که بایدن رئیس جمهور می گردد یا ترامپ و رویکرد شورای محترم نگهبان با نحوه تایید صلاحیتها به چه شکل خواهد بود.

رئیس روابط عمومی و اطلاع رسانی شعبه تهران حزب ندای ایرانیان گفت: عملکرد مجلس قبل و نحوه اداره کشور توسط دولت فعلی بخشی از پایگاه رای جریان اصلاحات را دچار یاس و ناامیدی کرد. فقط با ارائه نقشه راه عملیاتی با اولویت های مالی و سیاسی و تزریق توان مضاعف پراگماتیستی می توان هواداران را به پای صندوقهای رای آورد و اعتمادشان را مجددا کسب کرد و چهره های نهایی ورود به کارزار 1400 مکلفند از هرگونه شعار که توان انجامش را ندارند صرف نظر نمایند زیرا در اینصورت اعتماد مردم سلب و غیر قابل بازگشت خواهد بود.

وی در انتها خاطر نشان کرد: اصوات گوناگون از گوشه کنار به گوش می رسد که بعضی احزاب به دنبال ائتلافی دیگر نظیر ائتلاف 92 و 96 هستند که باید بگویم شنیده ها حاکی از آن است که احزاب قدرتمند و سازمان یافته این جریان در دو انتخابات پیش رو کاملا متحد و با نقشی بسیار پررنگ حاضر خواهند شد و بحث ائتلاف تا حدود بسیاری منتفی است. تکرار ائتلاف به صورت سال 96 تکرار تجربه ای نافرجام و تکرار اشتباهات امری غلط و مردود است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1177

به "دو فاکتور مهم در سرنوشت اصلاح طلبان ، انتخابات 1400 با تعدد کاندیدا روبرو خواهیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو فاکتور مهم در سرنوشت اصلاح طلبان ، انتخابات 1400 با تعدد کاندیدا روبرو خواهیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید