زمان خروج نیروهای سودانی از یمن اعلام شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی به نقل از الجزیره، عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان به موضع گیری درباره زمان خروج نیروهای این کشور از یمن پرداخت.

زمان خروج نیروهای سودانی از یمن اعلام شد

وی اضافه نمود: خروج نیروهای سودانی از یمن زمانی رخ میدهد که ضرورت ایجاب کند.

شایان ذکر است که چندی قبل الجزیره در گزارشی درباره نیروهای سودانی در یمن آورده بود: تعداد نیروهایی که در عملیات نظامی یمن شرکت دارند و ماهیت فعالیت هایی که آنها در یمن انجام می دهند، از جمله اسراری است که فرماندهان نظامی ترجیح می دهند درباره آنها صحبت ننمایند؛ اما محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی، معاون رئیس شورای نظامی این اسرار را افشا نموده و گفته است: ما در کنار امارات و عربستان می جنگیم و نیروهای ما بزرگترین نیروهای شرکت نماینده در ائتلاف عربی هستند و تعداد آنها به 30 هزار سرباز می رسد.

در همین حال، امین اسماعیل مجذوب، کارشناس مسایل نظامی سودان در مصاحبه با شبکه الجزیره تاکید نموده بود که تعداد سربازان سودانی که در جنگ یمن شرکت دارند، از اسرار نظامی است و این اولین باری است که یک مسئول نظامی تعداد آنها را افشا می نماید.

انگیزه های اقتصادی نیز یکی از مسائل مهم برای سربازان سودانی جهت رفتن به این جنگ است.

همزمان، یک مسئول نظامی که نخواست نامش فاش گردد، به الجزیره گفت: حقوق ماهانه یک سرباز سودانی که در یمن می جنگد، به 20 هزار ریال عربستان می رسد و این حقوق ماهانه برای یک افسر 30 هزار ریال است. یکی از این حقوق ها با پاداش های خاتمه دوره چهل ساله خدمت نظامی در سودان با رتبه ستوان برابری می نماید. سرباز سودانی که در جنگ یمن شرکت می نماید، با پیان دوره خدمتش پس از یک سال می تواند 240 هزار ریال دریافت کند. به سربازان سودانی ماموریت هایی در مرز جنوبی عربستان در طول یک سال محول می گردد، اما نیروهای واکنش سریع ماموریت های جنگی در در داخل یمن به مدت شش ماه را برعهده دارند.

به گفته یکی از افسرانی که در جنگ یمن شرکت داشت، سربازان سودانی با درآمدهای خود توانستند خانه هایی را در خارطوم خریداری نموده و در بعضی سرمایه گذاری های کوچک از جمله خرید خودرو شرکت نمایند.

این افسر سودانی به الجزیره گفت: نهایت آرزوی هر نظامی در ارتش و نیروهای واکنش سریع این است که به یمن اعزام گردد، به حدی که نیروهای بازنشسته سودانی جنگ در یمن را ترجیح می دهند، اما به نظر می رسد در حال حاضر پذیرش نیروهای بازنشسته متوقف شده است.در واقع حضور سودان در جنگ یمن در چارچوب ائتلاف عربی مورد تایید اتحادیه عرب و با تصمیم عمر البشیر، رئیس جمهور برکنار شده این کشور صورت گرفته است.

مشارکت این نیروها در یمن مساله ای مورد اختلاف است و بعضی احزاب سیاسی همانند الامة، کنگره سودان، حزب کمونیست و کنگره مردمی مخالفت خود را با آن اعلام نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 344

به "زمان خروج نیروهای سودانی از یمن اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان خروج نیروهای سودانی از یمن اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید