ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی چگونه در برابر کرونا محافظت می شوند؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی، اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی چگونه در برابر ویروس کرونا محافظت می شوند، این مطلب را بخوانید.

ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی چگونه در برابر کرونا محافظت می شوند؟

به گزارش خبرنگار به نقل از اسپیس دات کام، شاید جالب باشد بدانید که فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی بیش از آنچه تصور کنید به رعایت نظافت و بهداشت در ایستگاه اهمیت داده و آخر هفته خود را به تمیزکاری فشرده در ایستگاه اختصاص می دهند.

ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی تا آنجا که ممکن است از بیماری همه گیر کووید-19 ایمن نگه داشته می شوند، آن ها قبل از پرواز قرنطینه شده و سایر اقدامات بهداشتی لازم را انجام می دهند؛ با این حال دوری از میکروارگانیسم های بالقوه شرور هنوز هم بخش مهمی از زندگی ایمن در فضاست و عادت های بهداشتی نامناسب جایی ندارند.

یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی در این باره می گوید: ما باید تمام سطوح را که لمس می کنیم هر هفته ضد عفونی کنیم، بعلاوه در ایستگاه فضایی اقدامات زیادی را انجام داده ایم که مشابه مواردی است که در بیمارستان ها یا در فرودگاه ها برای جلوگیری از انتشار باکتری ها انجام می گردد.

به گفته این فضانورد در حالی که جمعیت میکروب ها مانند میکروبیوم های موجود در روده برای سلامتی انسان لازم است، رشد میکروارگانیسم های مضر در یک محیط بسته مانند ایستگاه فضایی بین المللی جایی که هوا به طور مداوم در آن بازیافت می گردد، می تواند مسائل جدی سلامتی را ایجاد کند؛ بنابراین ایستگاه فضایی در حال حاضر میزبان چندین آزمایش است که مواد مختلف ضد باکتری و ضد ویروسی را برای جلوگیری از رشد میکروارگانیسم هایی که با آن ها در تماس هستند، آزمایش می نماید.

آژانس های فضایی در حال مطالعه روی مواد پیشرفته ای هستند که می توانند سفر های فضایی در آینده را ایمن تر نمایند. چنین موادی می توانند همان کار را در زمین انجام دهند و از دستگیره درها، دکمه های آسانسور و سایر اشیایی که انسان مرتبا لمس می نماید در برابر میکروب محافظت نمایند.

در اوایل امسال، در ایستگاه فضایی، آزمایش نوع جدیدی از پوشش سطح ضد میکروبی شروع شد که می تواند به جلوگیری از شیوع میکروب ها از جمله ویروس سارس-کوو 2 در فضاپیما یاری کند. در این آزمایش فضانوردان باید به طور مرتب دو مجموعه از اشیا از جمله سگک جایگاه و پارچه کمربند ایمنی و میز مقابل را لمس نمایند. هنگامی که فضانوردان اشیا را لمس می نمایند، میکروب هایی را انتقال می دهند که به طور طبیعی روی پوست انسان وجود دارد. پس از بازگشت نمونه ها به زمین، تجزیه و تحلیل های لازم انجام خواهد شد تا تعیین گردد چگونه پوشش موثر توسعه میکروارگانیسم ها را متوقف نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1737

به "ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی چگونه در برابر کرونا محافظت می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی چگونه در برابر کرونا محافظت می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید