سقوط پهپاد ترکیه در شرق لیبی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مرکز رسانه جنگ لیبی گفت که نیروهای تحت فرماندهی خلیفه حفتر موسوم به ارتش ملی این کشور یک فروند پهپاد ترکیه ای را در شرق شهر مصراته سرنگون کردند.

سقوط پهپاد ترکیه در شرق لیبی

به نقل از ارم نیوز، این مرکز در بیانیه ای گفت، نیروهای تحت فرماندهی حفتر پیروز شدند یک فروند پهپاد ترکیه ای متعلق به گروه های شبه نظامی که قصد هدف قرار دادن پایگاه های این نیروها را داشت، در محور الوشکه واقع در شرق مصراته سرنگون نمایند.

نیروهای حفتر هفته گذشته نیز شش فروند پهپاد ترکیه ای را در محورهای مختلف اطراف مصراته و طرابلس ساقط نموده و راکت شلیک شده از یک کشتی جنگی ترکیه ای را پیش از اصابت به شهر العجیلات در غرب طرابلس، رهگیری و دفع کردند.

این نیروها گفتند در حال پیشروی در تعدادی از جبهه های شهر طرابلس و اطراف آن هستند و اکنون وارد محله ابوسلیم (در جنوب طرابلس) شده اند و کنترل منطقه استراتژیک الرابش را که خط مقدم شبه نظامیان حمایت مرکزی ابوسلیم به رهبری عبدالغنی الککلی (مشهور به غنیوه الککلی وابسته به فایز السراج، رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی) است، به دست گرفته اند.

محورهای جنوب شهرهای طرابلس و مصراته و غرب سرت نیز شاهد درگیری های بسیار شدیدی میان نیروهای تحت امر خلیفه حفتر و شبه نظامیان وابسته به دولت وفاق ملی لیبی هستند.

همچنین در مناطق وادی زمزم، بوقرین و الهشه در جنوب مصراته و دو محور الوشکه و القداحیه در غرب سرت، درگیری های سنگینی میان نیروهای حفتر و شبه نظامیان یاد شده شکل گرفته اند.

نیروهای حفتر پیشرفت های نظامی داشته و توانسته اند کنترل زلطن، الجمیل، رقدالین و دیگر مناطق نزدیک به مرزهای تونس را به دست بگیرند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 907

به "سقوط پهپاد ترکیه در شرق لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط پهپاد ترکیه در شرق لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید