شورای امنیت ملی افغانستان: تا به امروز 432 زندانی طالبان آزاد شده است

به گزارش مجله گوگل ایرانی، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان گفت که دولت این کشور 71 زندانی دیگر طالبان را آزاد نموده است.

شورای امنیت ملی افغانستان: تا به امروز 432 زندانی طالبان آزاد شده است

به گزارش ، جاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان گفت که دولت این کشور 71 زندانی دیگر طالبان را با توجه به سن، شرایط صحی و مدت باقی مانده مجازاتشان آزاد نموده است.

سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در صفحهٔ تویتر خود نوشته است: این زندانیان در ولایت های ننگرهار، لغمان، کنر، نورستان، فاریاب، ارزگان و بغلان آزاد شده اند.

پیش از این دولت افغانستان 361 زندانی طالبان را آزاد نموده بود که با احتساب آزاد شدگان اخیر، شمار آنها به 432 نفر رسیده است.

از سوی دیگر، طالبان نیز تا به امروز 60 زندانی را آزاد نموده اند اما دولت افغانستان اعلام نموده است که از میان افراد آزاد شده، تنها 19 نفر از نیروهای امنیتی افغانستان بوده و باقی افراد غیر نظامی هستند.

سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان پیش از این گفته بود که دولت افغانستان لیستی از زندانیان خود را به طالبان ارائه نموده است اما کسانی که تا به امروز از سوی طالبان رها شده اند مطابق آن فهرست نبوده است.

لازم به ذکر است که آزادی 5 هزار زندانی طالبان توسط دولت افغانستان و هزار زندانی دولت افغانستان توسط طالبان یکی از مواد توافقامه صلح آمریکا و طالبان است که در تاریخ 10 حوت/ اسفند سال گذشته امضا شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 980

به "شورای امنیت ملی افغانستان: تا به امروز 432 زندانی طالبان آزاد شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت ملی افغانستان: تا به امروز 432 زندانی طالبان آزاد شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید