طالبان: کشتار افغان ها توسط نظامیان وابسته به سیا آزمون بزرگ مدعیان حقوق بشر است

به گزارش مجله گوگل ایرانی، گروه طالبان در واکنش به نظامیان وابسته به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا اعلام کرد که واشنگتن خود را مدافع حقوق بشر در سطح جهان می داند اما نظامیان وابسته به آن در افغانستان به کشتار خاموش مردم رو آورده اند و این آزمونی برای مدعیان حقوق بشر نیز هست.

طالبان: کشتار افغان ها توسط نظامیان وابسته به سیا آزمون بزرگ مدعیان حقوق بشر است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، گروه طالبان در پایگاه اینترنتی این گروه با اشاره به گزارش دیدبان حقوق بشر درباره نظامیان وابسته به سازمان سیا در افغانستان گفت که گروه هایی تحت فرماندهی سازمان سیا بارها جنایت جنگی انجام داده اند.

طالبان افزود: بر اساس اطلاعات دقیق، سازمان سیا برای ایجاد وحشت و کشتار در افغانستان 6 گروه جنگی با عنوان قطعات 01، 02، 03 و 04 ایجاد کرده است.

در بیانیه طالبان آمده است که ماهیت و هویت این گروه های قاتل هنوز آشکار نیستند، آنها هیچ تعهدی به قوانین جنگی بین المللی نیز ندارند.

آمریکا که خود را مدافع حقوق بشر در جهان می نامد اما در افغانستان توسط سازمان سیا و افراد وابسته به قتل عام خاموش مردم می پردازد.

طالبان گفت که با توجه به این وضعیت، حقوق بشر با آزمون بزرگی روبرو است، آیا براستی آنها صدای دفاع از حقوق بشر را بلند می کنند.

این بیانیه شرح داد که امارت اسلامی برای توقف کشتار مردم افغانستان از کشورها و سازمان های جهانی می خواهد که در سطح داخلی هم از احزاب، اقشار اجتماعی، شخصیت ها و گروه ها بخواهد تا با جدیت این موضوع را پیگیری کنند و جلو ادامه جنایات گرفته شود.

نیویورک تایمز نیز فاش کرد که تیم های تعقیب مبارزه با تروریسم در ولایت های ننگرهار و خوست واقع در شرق این کشور توسط عاملان سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) استخدام شده اند، تجهیز و آموزش داده می شوند.

این نشریه آمریکایی نوشت که این یگان ها در عملیاتی مخفیانه بدون محدودیت قوانین درگیری که به منظور حفاظت از غیرنظامیان طراحی شده است به حملات شبانه، شکنجه و کشتار می پردازند.

بر اساس این گزارش و به نقل از مقامات ارشد افغان و خارجی دو تن از موثرترین و بی رحم ترین نیروها در خوست و ننگرهار واقع در شرق افغانستان بطور عمده توسط سیا حمایت می شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 516

به "طالبان: کشتار افغان ها توسط نظامیان وابسته به سیا آزمون بزرگ مدعیان حقوق بشر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: کشتار افغان ها توسط نظامیان وابسته به سیا آزمون بزرگ مدعیان حقوق بشر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید