فارس من، تمهیدات وزارت علوم برای آموزش بی وقفه دانشگاه ها در صورت تداوم وضع اضطراری در سال 99، سقف مجاز آموزش الکترونیکی دانشگاه ها پر شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، معاون آموزشی وزیر علوم از تمهیدات این وزارتخانه برای ادامه فعالیت های آموزشی دانشگاه ها در صورت تداوم شرایط اضطرار ناشی از ویروس کرونا و تعطیلی ها در سال 99 اطلاع داد.

فارس من، تمهیدات وزارت علوم برای آموزش بی وقفه دانشگاه ها در صورت تداوم وضع اضطراری در سال 99، سقف مجاز آموزش الکترونیکی دانشگاه ها پر شد

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن یعنی چه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله گوگل ایرانی، بعضی کاربران فارس با ثبت سوژه در سامانه فارس خواهان تعطیلی دانشگاه ها برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا شدند که این کمپین جواب داد و با نظر کمیته ملی مدیریت کرونا، دانشگاه ها و مدارس تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد و زمان بازگشایی دوباره کلاس های درس هم منوط به نظر این کمیته خواهد بود.

اکنون با شنیده شدن احتمالاتی مبنی بر تداوم تعطیلی بعد از تعطیلات نوروز 99، وزارتخانه های مسوول آموزش تدابیری را برای احتمال ادامه شرایط اضطراری اندیشیده اند.

تمهیدات وزارت علوم برای تداوم آموزش در دانشگاه ها در صورت ادامه شرایط اضطراری در سال 99

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تمهیدات وزارت علوم برای ادامه فعالیت های آموزشی دانشگاه ها در صورت تداوم شرایط اضطرار ناشی از ویروس کرونا در سال 99 را تشریح کرد و اظهارداشت: روش برگزاری کلاس ها و دیگر امور درسی دانشجویان در شرایط اضطرار فعلی اخیرا به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

به گفته وی، با این دستورالعمل، با توجه به شرایط پیش آمده اختیار دانشگاه ها در برگزاری کلاس های الکترونیکی بیشتر شده است، زیرا طبق پیش بینی دانشگاه هایی که در طول 20 روز گذشته آموزش الکترونیکی را شروع نموده اند عملا قبل از سال 99، سقف 10 درصد برای آموزش الکترونیکی را پوشش داده اند و احتیاج به عبور از سقف قبلی 10 درصد برای ارایه آموزش های الکترونیکی داشتند.

سقف 10 درصد آموزش الکترونیکی دانشگاه ها پر شد

وی گفت: با توجه به اینکه ممکن است شرایط اضطراری در کشور پابرجا باشد و تعطیلی های دانشگاه ادامه داشته باشد و کمیته ملی مدیریت کرونا ضرورت برگزار نشدن کلاس های حضوری در سال 99 را تشخیص دهد، به دانشگاه ها مجوز داده شد که بتوانند بیش از 10 درصد دروس را هم به صورت آموزش الکترونیکی ارائه نمایند.

به گفته وی، تشخیص این موضوع که دانشگاه چه درس هایی و چند درصد از درس را به صورت غیرحضوری ارائه کند به عهده شورای آموزشی دانشگاه گذاشته شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 741

به "فارس من، تمهیدات وزارت علوم برای آموزش بی وقفه دانشگاه ها در صورت تداوم وضع اضطراری در سال 99، سقف مجاز آموزش الکترونیکی دانشگاه ها پر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، تمهیدات وزارت علوم برای آموزش بی وقفه دانشگاه ها در صورت تداوم وضع اضطراری در سال 99، سقف مجاز آموزش الکترونیکی دانشگاه ها پر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید