فاصله گذاری اجتماعی اقدامی اساسی برای کاهش شیوع ویروس کرونا

به گزارش مجله گوگل ایرانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین دژ، فاصله گذاری اجتماعی را اقدامی اساسی برای کاهش شیوع ویروس کرونا بیان کرد.

فاصله گذاری اجتماعی اقدامی اساسی برای کاهش شیوع ویروس کرونا

به گزارش گروه استان های خبرگزاری خبرنگاران از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان آذربایجان غربی، کارگروه مدیریت بحران به ریاست سیاوش جبارزاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین دژ و با حضور اعضای کارگروه برگزار گردید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین دژ در این جلسه با تأکید بر شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت به ویژه در بحث کنترل و پیشگیری از طغیان انتشار ویروس کرونا اظهار کرد: مهم ترین راه در این باره نهادینه کردن و فرهنگ سازی استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

جبارزاده به آنالیز احتیاجهای زیرساختی، تجهیزات و امکانات مورد احتیاج در موقع بحران اشاره نمود و اضافه نمود: با توجه به نگرانی های موجود در اوایل فصل پاییز از انتشار ویروس کرونا اعضای ستاد بحران شبکه باید تدابیر لازم را برای مقابله با احتمال وقوع بحران انتشار این ویروس به کار بگیرند.

وی به فرآیند مدیریت بحران اشاره و توضیح داد: مدیریت در بحران یک فعالیت پیشگیرانه است؛ به این معنی که باید با در نظر دریافت خطر و ریسک قابل انتظار اقدامات لازم را انجام داد و از دید مدیریت بحران، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از لوازم حفاظتی طرحی اساسی برای کاهش ریسک کرونا است.

4078/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1190

به "فاصله گذاری اجتماعی اقدامی اساسی برای کاهش شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله گذاری اجتماعی اقدامی اساسی برای کاهش شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید