قطار حامل رهبر کره شمالی، چین را ترک کرد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، یک قطار ویژه که گمان برده می گردد حامل رهبر کره شمالی بوده امروز (چهارشنبه) بعد از سفر دو روزه این رهبر به پایتخت چین خاک این کشور را ترک نموده است.

قطار حامل رهبر کره شمالی، چین را ترک کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، با وجود آنکه از بیرون حضور کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در این قطار قابل مشاهده نبود اما فرض شده است او در این قطار دراز هنگامی که از ریل های مرتفع در یک خیابان پر رفت و آمد شهر پکن عبور و به سمت شرق چین و مرز کره شمالی حرکت نموده حضور داشته است.

این چهارمین سفر کیم جونگ اون به چین در 10 ماه گذشته محسوب می گردد و برآورد شده است هدف از انجام آن هماهنگی سازی امور مربوط به دومین ملاقات رهبر کره شمالی با رئیس جمهوری آمریکا با حکومت چین به عنوان تنها هم پیمان پیونگ یانگ است این اتفاق بعد از آن می افتد که مقامات آمریکا و کره شمالی ظاهرا در ویتنام ملاقاتی با هم به منظور بحث درباره ملاقات دوم رهبران کره شمالی و آمریکا داشته اند.

جزئیات این سفر ظاهرا منتشر نشده اما گزارش شده که کیم جونگ اون با شی جینپینگ رئیس جمهوری چین ملاقات داشته است.

گزارش شد که اوایل امروز کاروان خودروی حامل رهبر کره شمالی به یک مقصد اعلام نشده رفته و حدود یک ساعت بعد از آن بازگشته است. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش کرد: کیم جونگ اون از یک منطقه تحقیق و توسعه فناوری بازدید نموده و مدت حدودا 20 تا 30 دقیقه را برای بازدید از یک کارخانه تحت ریاست یک داروساز سنتی سرشناس چینی به نام تونگ رن تانگ سپری نموده است.

رسانه های دولتی چین و کره شمالی کمی بیش از ورود رهبر کره شمالی به خاک چین سفر او را اعلام کردند و این شکستن این پروتکل استاندارد مبنی بر ضروت تایید این سفرها تنها بعد از اتفاق افتادن آنها محسوب می گردد.

با این حال هیچ کدام از طرف ها از زمانی که رهبر کره شمالی با قطار بسیار تقویت شده زرهی شخصی اش صبح سه شنبه وارد خاک چین شد جزئیاتی درباره این که او در این سفر چه کار نموده است منتشر ننموده است.

خبرگزاری یونهاپ نوشت: کیم جونگ اون با شی جینپینگ برای مدت حدودا یک ساعت در روز سه شنبه ملاقات داشته و بعدا در یک ضیافت شام به میزبانی شی جینپینگ و همسرش پنگ لیوآن در محل تالار بزرگ خلق در مرکز شهر پکن حضور پیدا نموده است.

طبق گزارش این خبرگزاری رهبر کره شمالی این سفر را با همراهی ری سول جو همسر خود انجام داده است.

لو کانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری در روز سه شنبه گفت: جزئیات این سفر رهبر کره شمالی در یک فرایند مقتضی منتشر خواهد شد.

او اعلام نمود: پکن حامی کوشش ها برای سرانجام دادن به تنش ها بر سر درخواست آمریکا برای متوقف کردن برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی است.

او خاطر نشان کرد: ما همیشه معتقدیم مهم است که دو طرف به عنوان طرف های کلیدی مربوط به مساله شبه جزیره کره ارتباطاشان را حفظ نمایند و ما از مذاکرات آنها برای حصول نتایج مثبت حمایت می کنیم.

این در حالی است که روز سه شنبه روز تولد رهبر کره شمالی است و این سفر او به عنوان کوششی از جانب وی برای جلب حمایت چین از کاهش تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی نگریسته می گردد.

با وجود آن که کره شمالی بیشتر از یک سال است که هیچ گونه آزمایشی موشکی و هسته ای انجام نداده اما در عین حال نیت واقعی نیز برای کنار گذاشتن این برنامه ها که عامل تضمین زنده ماندن حکومت کمونیستی کره شمالی هستند، نشان نداده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 532

به "قطار حامل رهبر کره شمالی، چین را ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار حامل رهبر کره شمالی، چین را ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید