مخالفت شدید فرمانده آمریکایی با خصوصی کردن جنگ افغانستان

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ژنرال جوزف ووتل، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در اظهاراتی با اشاره به طرح اخیری که از سوی اریک پرینس، بنیانگذار شرکت امنیتی بدنام بلک واتر سابق در خصوص خصوصی کردن جنگ افغانستان مطرح شد اظهار کرد که نه دولت افغانستان و نه ارتش آمریکا به این طرح اریک پرینس اعتقادی ندارند.

مخالفت شدید فرمانده آمریکایی با خصوصی کردن جنگ افغانستان

به گزارش مجله گوگل ایرانی به نقل از خبرگزاری آناتولی، ژنرال جوزف ووتل گفت: اینکه منافع ملی آمریکا را تحویل پیمانکاران بدهیم استراتژی خوبی نیست. اخیرا اریک پرینس که در حال حاضر رئیس شرکت امنیتی آموزشگاه است در مصاحبه های متعدد در هفته های اخیر کوشش نموده تا بحث خصوصی کردن جنگ افغانستان را مطرح کند.

او مدعی گردیده که نیروهای خصوصی تحت امر وی می توانند تنها در عرض شش ماه وضعیت افغانستان را تغییر دهند. با این حال ژنرال ووتل به مجله گوگل ایرانی گفت که این طرح پرینس را نمی پذیرد.

او با اشاره به اظهار نظرهای سابق جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا گفت: تحویل دادن منافع ملی آمریکا به پیمانکاران استراتژی خوبی نیست.

ووتل در کنفرانس خبری در پنتاگون گفت: ما منافعی حیاتی در اینجا داریم و آنها را با نیروهای مشروعی که می توانند این کار را انجام دهند پیگیری می کنیم.

وی تصریح ساخت: حتی به صورت کلی تر توافق امنیتی دو جانبه ای که با افغانستان برقرار است به چنین طرحی اجازه نمی دهد. افغان ها خواستار این اقدام نیستند؛ آنها هم باید این را بپذیرند و من فکر می کنم همانطور که برخی اظهارنظرهای آنها را دیده اید آنها از این مسئله حمایت نمی نمایند.

شورای امنیت ملی افغانستان اعلام نموده که دولت افغانستان تمامی گزینه های قانونی علیه هر کسی که کوشش به خصوصی کردن جنگ در افغانستان داشته باشد را مد نظر دارد.

شورای امنیت ملی افغانستان قاطعانه این طرح را رد نموده و گفته که دولت افغانستان به هیچ وجه این اقدام مخرب و اختلاف برانگیز را نمی پذیرد و خصوصی کردن جنگ افغانستان تنها باعث ورود عناصر خارجی جدید و غیر پاسخگو به جنگ ما خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 24

به "مخالفت شدید فرمانده آمریکایی با خصوصی کردن جنگ افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت شدید فرمانده آمریکایی با خصوصی کردن جنگ افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید