مخالفت چین با درخواست استرالیا برای پاک کردن توییت جنجالی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، پکن با درخواست کانبرا برای پاک کردن توییت سخنگوی وزارت خارجه چین درباره جنایات سربازان استرالیایی در افغانستان مخالفت کرد.

مخالفت چین با درخواست استرالیا برای پاک کردن توییت جنجالی

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از آنکه ژائو لیجیان در توییتی با محکوم کردن اقدام سربازان استرالیایی در استرالیا و انتقاد از بعضی کشورهای غربی که مدعی دفاع از مدافع حقوق بشر هستند، چین حاضر به قبول درخواست استرالیا و عذرخواهی از این کشور نشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا روز دوشنبه خواهان حذف سریع این پست توییتری و به انتقاد شدید از دولت چین پرداخت.

با این حال هوا چونینگ با دفاع از پیغام توییتری همکارش گفت این استرالیاست که باید بابت تحقیقات ماه اخیر و شواهد معتبر مبنی بر کشتار 39 زندانی افغان توسط سربازان این کشور عذرخواهی رسمی نماید.

چونینگ در ادامه گفت: زندگی افغان ها اهمیت دارد... ایا سربازان استرالیایی احساس شرمساری نمی نمایند؟

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین ابتدا با انتشار توییتی و انتقاد از بعضی کشورهای غربی که مدعی دفاع از مدافع حقوق بشر هستند نیز تاکید نموده بود که واقعیت های فاش شده توسط این گزارش، ریاکاری به اصطلاح آزادی های حقوق بشری این کشورهای غربی را آشکار می نماید.

جرائمی که در گزارش ارتش استرالیا از آن افشاگری شده است، شامل عطش خون ریزی و رقابت بر سر کشتن و رفتار غیرانسانی و غیرضروری با زندانیان می گردد.

بعضی از نیروهای ویژه استرالیا در مصاحبه های خود گفته اند که تعدادی از نظامیان این جنایت را می ستودند و در سرپوش گذاشتن بر قتل های غیرقانونی و سایر جنایات نقش داشتند.

باتوجه به تنش در روابط سیاسی میان چین و استرالیا، اتفاق اخیر نیز باعث تشدید شرایط شده و پکن پس از همراهی کانبرا در تحریم های آمریکا علیه پکن فرصت را برای تلافی غنیمت شمرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1314

به "مخالفت چین با درخواست استرالیا برای پاک کردن توییت جنجالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت چین با درخواست استرالیا برای پاک کردن توییت جنجالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید