مکرون ضمن هشدار از وقوع جنگ داخلی به لبنانی ها وعده داد:این ریسک را می پذیرم، در دام ترکیه نمی افتم

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ایرنا نوشت: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه که امروز به لبنان سفر نموده است، در مصاحبه ای با نشریه پولیتیکو گفت، این کشور را از هرگونه جنگ و درگیری برحذر داشت و تاکید نمود که آماده تعامل با نخست وزیر مامور به تشکیل کابنیه و تمام احزاب سیاسی لبان است.

مکرون ضمن هشدار از وقوع جنگ داخلی به لبنانی ها وعده داد:این ریسک را می پذیرم، در دام ترکیه نمی افتم

به گزارش نشریه پولیتیکو، وی اضافه کرد: اگر زور را با زور جواب دهیم، این فرایند تشدید اوضاع خوانده می شود و به جنگ منتهی می شود.

مکرون گفت: از فرانسه نخواهید علیه یک نیروی سیاسی لبنانی بجنگد، این کاری پوچ و دیوانگی است.

رئیس جمهوری فرانسه در این مصاحبه گفته است کوشش او برای جلوگیری از سقوط سیاسی لبنان، تنها یک ریسک است اما نتیجه چندانی از آن حاصل نخواهد شد.

مکرون گفته است: این آخرین شانس و فرصت این سیستم(حکومت لبنان) است. کاری که من انجام می دهم، یک ریسک است. خودم این را می دانم ... این تنها کاری است که می توانم انجام دهم.

رئیس جمهوری فرانسه گفت که میخواهد با نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان و تمام احزاب سیاسی این کشور در پارلمات حتی با آنهایی که او موافقشان نیست، تعامل داشته باشد.

وی گفت که از راهبران احزاب سیاسی لبنان می خواهد که نسبت به انجام اصلاحات از جمله تعیین کردن یک جدول زمانی تعیین برای انتخابات ظرف شش تا 12 ماه آینده در این کشور متعهد باشند ضمن اینکه این تعهدات به منظور حسن انجام آن، بطور مستمر نظارت خواهد شد.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین با اشاره به تنش میان ترکیه و یونان بر سر قلمروهای آبی در مدیترانه اضافه کرد: نباید در دام تنش میان قدرت ها گرفتار شد و من هم در این دام نخواهم افتاد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1163

به "مکرون ضمن هشدار از وقوع جنگ داخلی به لبنانی ها وعده داد:این ریسک را می پذیرم، در دام ترکیه نمی افتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون ضمن هشدار از وقوع جنگ داخلی به لبنانی ها وعده داد:این ریسک را می پذیرم، در دام ترکیه نمی افتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید