نقش کمیته فنی و کمیته جوانان در بی اخلاقی های تیم فوتبال نوجوانان، معیار انتخاب مربیان چیست؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی، کمیته فنی و توسعه و کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در بی اخلاقی های اخیر تیم فوتبال نوجوانان ایران نقش بسیار زیادی دارند که نباید نادیده گرفته گردد.

نقش کمیته فنی و کمیته جوانان در بی اخلاقی های تیم فوتبال نوجوانان، معیار انتخاب مربیان چیست؟

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله گوگل ایرانی، شاید اگر بخواهیم به بی اخلاقی های اخیر در تیم فوتبال نوجوانان نگاهی ریشه ای بیندازیم، باید به زوایای دیگر ماجرا بپردازیم. درگیری بازیکنان نوجوان کشورمان با تیم عراق در یک بازی محبت آمیز و آن هم در شرایطی که میزبان این تیم بودیم و استفاده از الفاظ نامناسب از سوی بعضی اعضای کادرفنی خطاب به بازیکنان در رختکن، شاید تلخ ترین پرده از اتفاقات فوتبال ایران باشد چرا که این بازیکنان در رده سنی زیر 16 سال قرار است با چه روحیه ای پا به عرصه فوتبال حرفه ای بگذارند.

شاید اتفاقات اخیر در تیم نوجوانان، درگیری با تیم های مختلف در جام کافا در تاجیکستان، درگیری با تیم عراق و استفاده از الفاظ نامناسب، کم سابقه ترین اتفاق در فوتبال ایران در یک تیم باشد. آن هم در رده ای که احتیاج به تعلیم و تربیت بیشتری دارند. اینجا باید سوالی را از کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان این فدراسیون پرسید که انتخاب مربیان برای تیم های پایه بر چه مبنا و بر چه اساسی است؟ یک مربی برای حضور در راس تیم های پایه که آینده فوتبال کشور را می سازند، چه معیارهایی باید داشته باشد؟ آیا اخلاق هم در معیارهای این کمیته ها جایی دارد یا صرفا داشتن مدرک مربیگری، برای راهنمایی تیمی که نام ملی را یدک می کشد، کافی است؟

مرتضی محصص به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون آیا جوابگوی این مسئله است که انتخاب های این کمیته بر چه مبنایی بوده و مربیانی که سابقه فعالیت در رده پایه را ندارند، چگونه به عنوان سرمربی این تیم ها انتخاب نموده است؟ اکبر محمدی به عنوان رئیس کمیته جوانان که از قضا خودش تجربه سال ها مربیگری در تیم های ملی پایه را داشته، چگونه به عنوان یکی از ارکان انتخاب مربی برای این تیم ها، تلاشی برای انتخابی درست نداشته است؟ چرا اکنون تیم نوجوانان کشورمان در آستانه مسابقات انتخابی قهرمانی آسیا باید اسیر بی اخلاقی های مکرر باشد و البته فدراسیون نیز هیچ پاسخی به این بی اخلاقی ها ندهد؟

اینجا نقش دو کمیته فنی و توسعه و کمیته جوانان فدراسیون فوتبال بسیار کلیدی است و باید از آنها این سوال را پرسید که چه معیاری برای انتخاب مربیان داشته اند؟ آیا تجربه کار در تیم های پایه و اخلاق، جایی در معیارهای آنها دارد یا مربیان این تیم ها بر اساس روابط انتخاب می شوند؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 322

به "نقش کمیته فنی و کمیته جوانان در بی اخلاقی های تیم فوتبال نوجوانان، معیار انتخاب مربیان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش کمیته فنی و کمیته جوانان در بی اخلاقی های تیم فوتبال نوجوانان، معیار انتخاب مربیان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید