هدف اتاق مشترک ایران و اتریش از انتخاب نماینده در وین، توسعه صادرات است

به گزارش مجله گوگل ایرانی، اتاق مشترک ایران و اتریش برای حل مسائل و مسائل شرکت های صادرنماینده ایرانی به اتریش، نماینده ای را در وین انتخاب نموده است. اعضای اتاق های سراسر کشور می توانند در این زمینه با اتاق ایران و اتریش همکاری نمایند.

هدف اتاق مشترک ایران و اتریش از انتخاب نماینده در وین، توسعه صادرات است

پدرام سلطانی، رئیس اتاق مشترک ایران و اتریش در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران از دلایل انتخاب نماینده اتاق مشترک ایران و اتریش می گوید: برای توسعه فعالیت های تجاری ایرانیان در اتریش و ارائه خدمات بهتر بازاریابی، صادرات و معرفی فرصت های مالی به اعضای اتاق مشترک ایران و اتریش و سایر فعالان مالی علاقه مند به این حوزه، سعی نموده ایم موقعیت جدیدی را تعریف کنیم. علی رغم اینکه اتاق مشترک ایران و اتریش، اتاق تازه تأسیسی است ولی کوشش نموده با نقشه راه، زمینه های جدیدی برای فعالیت اعضای خود فراهم کند.

سلطانی می گوید: در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ مسائل زیادی با اعمال تحریم برای فعالان مالی ایجاد شد و حالا با پیروزی جو بایدن در انتخابات می توان امیدوار بود که فرصت های جدیدی برای فعالیت مالی در بازارهای اروپا ایجاد خواهد شد.

سلطانی اظهار می نماید: ما سعی می کنیم فرصت ها و بازارهای از دست رفته اروپا را بازیابی کنیم. امیدوار هستیم در این دوره فشار تحریم ها کمتر گردد تا فعالان مالی بتوانند مجدداً مانند دوره پسابرجام با اروپا کار نمایند.

سلطانی تصریح می نماید: با هدف شناخت دقیق تر بازار اتریش، ما سعی کردیم تا در این کشور نماینده ای از طرف اتاق مشترک ایران و اتریش منصوب کنیم و این هماهنگی های اولیه از دو ماه قبل اجرا شده است.

سلطانی ادامه می دهد: ما از مدت ها قبل مطالعه خود را در این حوزه شروع کردیم و با آنالیز اشخاص بالقوه ای که در آنجا می توانستند به ما یاری نمایند، سعی کردیم به جای اینکه از افراد حقوق بگیر یا کارمند یاری بگیریم، سراغ فعال مالی رفته و از ظرفیت آن ها استفاده کنیم.

او درباره تجربه دفاتر تجاری برون مرزی می گوید: تجارب گذشته در ایجاد دفاتر برون مرزی برای توسعه روابط تجاری یا انتخاب رایزن بازرگانی خیلی پیروز نبوده و به نتایج مطلوب و مشهود نرسیده است. از طرفی هزینه گشایش دفتر تجاری و استخدام چند نیرو در آن سو بسیار بالا است و درنهایت هم معین نیست که می توان با این هزینه کرد به هدف معین شده رسید یا خیر. برای همین اتاق مشترک ایران و اتریش سعی نموده که از راستا نوینی برای توسعه تجارت خود در کشور هدف استفاده کند.

سلطانی تأکید می نماید: با آنالیز کارنامه و توانمندی ایرانیان مقیم اتریش در حوزه تجارت و در فعالیت های تجاری سعی کردیم دست به انتخاب بزنیم و درنهایت امیر زرگر، مدیرعامل یکی از شرکت های معتبر اتریشی را به عنوان نماینده اتاق مشترک ایران و اتریش در وین انتخاب کردیم. آقای زرگر در طول سال های گذشته حجم بالایی صادرات به ایران داشتند و شرکت زیرمجموعه او، در سال های اخیر به عنوان صادرنماینده نمونه اتریشی انتخاب شده است. این دستاورد نشانه توانمندی او و مجموعه اش است.

سلطانی ادامه می دهد: ما سعی می کنیم در نقشه راه این نمایندگی پروژه هایی که باید انجام گردد با توجه به اولویت هایی که برای تجار ایرانی وجود دارد انتخاب شوند و درنهایت به راه های عملیاتی بیندیشیم. امروز هم اولین وبینار توسعه بازار ایران در اتریش، با حضور آقای زرگر و اعضای اتاق مشترک ایران و اتریش برگزار می گردد. در این نشست اعضا نیازهای خود را مطرح می نمایند تا در دستور کار آنالیز دقیق تر قرار گیرد.

سلطانی معتقد است: انتخاب نماینده تجاری پیروز تر از روینمودهای دیگر و البته مقرون به صرفه هم هست. البته این روش می تواند فرصت و تجربه جدیدی برای اتاق های مشترک باشد تا در صورت پیروزیت در سطح گسترده تری تکرار گردد. همان طور که در دو سال گذشته اتاق مشترک ایران و اتریش در میان اتاق های مشترک پیشتاز بوده، با ارائه این مدل هم می تواند الگوی خوبی برای سایر اتاق های مشترک باشد.

مسائل تجار ایرانی فعال در اتریش چگونه پیگیری می گردد؟ سلطانی در پاسخ می گوید: ما سعی می کنیم نوع ارتباط، نیازها و خواسته های اعضا را شناسایی نموده و با یاری آقای زرگر و اعضای اتاق مشترک راستا دقیق تری را طراحی و طی کنیم. هدف عمده ما گسترش صادرات به بازارهای اتریش است.

او ادامه می دهد: در دو سال گذشته به جهت مسائل تحریم ها فعالیت مالی ایران به کشورهای اروپایی بسیار کم شده است. باید یاری کنیم تا از شرکت های تجاری راستاهای ابتکاری برای تجارت به کارگیرند. این راستاها را یک فعال مالی می تواند شناسایی نموده و به هم دیگر یاری کند. اتاق مشترک ایران و اتریش سعی می نماید با یاری نماینده خود در وین راستاها و فرصت ها را در اختیار شرکت های صادرنماینده ایرانی قرار دهد تا کار خود را مجدداً شروع نمایند.

سلطانی تأکید می نماید: انتخاب نماینده با هدف یاری به توسعه صادرات ایران اجرا شده است وگرنه اتاق اقتصاد اتریش در ایران دفتر نمایندگی دارد که کالای اتریشی به ایران صادر می نمایند ولی جای دفتری برای یاری به صادرات محصولات ایرانی به بازار اتریش خالی بود؛ امیدواریم ما بتوانیم در این راستا گام های محکمی برداریم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1380

به "هدف اتاق مشترک ایران و اتریش از انتخاب نماینده در وین، توسعه صادرات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف اتاق مشترک ایران و اتریش از انتخاب نماینده در وین، توسعه صادرات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید