واکنش دولت آمریکا به شیوع کرونا با تاخیر همراه بود

به گزارش مجله گوگل ایرانی، سازمان تحقیقاتی و حسابرسی کنگره آمریکا طی گزارشی تاکید کرد که واکنش دولت این کشور به شیوع ویروس کرونا با تاخیر اجرا شده است.

واکنش دولت آمریکا به شیوع کرونا با تاخیر همراه بود

به گزارش به نقل از سی ان ان، بر اساس گزارشی که سازمان تحقیقاتی ارزیابی و حسابرسی کنگره آمریکا آن را منتشر کرده، بار دیگر تاکید شده که دولت این کشور در واکنش به شیوع ویروس کرونا با تاخیر وارد عمل شده است.

این گزارش که در روز پنج شنبه منتشر شده، همچنین تاکید کرد که دولت آمریکا نتوانسته اقدامات مورد نیاز برای ارائه تسهیلات اقتصادی به شرکت های متضرر از ویروس کرونا را انجام دهد.

گزارش سازمان ارزیابی و حسابرسی دولت آمریکا همچنین تاکید می کند که دولت این کشور در همه شاخص ها در مبارزه با شیوع ویروس کرونا ضعیف عمل کرده است.

کمبود کیت های آزمایشگاهی مورد نیاز برای تشخیص ویروس کرونا یکی از حوزه هایی است که دولت آمریکا در آن ضعیف عمل کرده است. کمبود تجهیزات پزشکی در بیمارستان های ایالت های آمریکا برای مقابله موثر با ویروس کرونا نقطه سیاه دیگری در کارنامه دولت ترامپ در مبارزه با همه گیری ویروس کرونا ذکر شده است.

دولت آمریکا در این گزارش همچنین به دلیل عدم تامین اقتصادی مناسب برای شرکت هایی که از شیوع ویروس کرونا متضرر شده بودند هم مورد انتقاد قرار گرفت.

این گزارش اضافه کرد: اثرات منفی همه گیری این ویروس بر روی خانواده ها، سیستم های بهداشتی و شرایط اقتصادی همچنان در دراز مدت هم باقی خواهد ماند.

در این گزارش همچنین از خالی شدن انبار استراتژیک ملی هم انتقاد شده است؛ این گزارش تاکید کرده که انبار استراتژیک ملی نتوانسته تقاضاهای مورد نیاز برای ارائه تجهیزات پزشکی همچون دستگاه های تنفس مصنوعی به ایالت ها را برآورده کند و خیلی زود از تجهیزات خالی شده است.

جان بولتون هم پیش از این طی مصاحبه ای تاکید کرده بود که ترامپ در ابتدای شیوع ویروس کرونا، آن را نادیده می گرفت. مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت که هدف ترامپ حفظ اقتصاد آمریکا از ضررهای احتاقتصادی ویروس کرونا بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1052

به "واکنش دولت آمریکا به شیوع کرونا با تاخیر همراه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دولت آمریکا به شیوع کرونا با تاخیر همراه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید