وزیر خارجه روسیه: پاسخ تحریم های جدید آمریکا را می دهیم

به گزارش مجله گوگل ایرانی، وزیر خارجه روسیه در سخنانی گفت که کشورش در آینده پاسخ تحریم های جدید آمریکا علیه بعضی شرکت های این کشور را خواهد داد.

وزیر خارجه روسیه: پاسخ تحریم های جدید آمریکا را می دهیم

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سخنانی در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه چند شرکت وابسته به وزارت دفاع کشورش اظهار کرد: ما تحریم های اخیر ایالات متحده را در روابط آینده خود با واشنگتن در نظر خواهیم گرفت. آمریکا غیر قابل اعتماد بودنش به عنوان یک شریک را نشان داد.

وی اضافه نمود: مسکو پاسخ تحریم های جدید آمریکا را خواهد داد و این تحریم ها منعکس کننده استراتژی واشنگتن برای تضعیف رقیبانش در بازارهای جهانی و در پیش دریافت روش هایی است که غیر قانونی بوده و نقض کننده اصول سازمان تجارت جهانی است.

لاوروف همچنین تأکید کرد که اصرار آمریکا در نادیده دریافت قواعد حقوق بین الملل گواهی جدیدی بر عزم واشنگتن برای اعمال و تحمیل قوانین خود به دیگران است.

وزیر خارجه روسیه در ادامه با اشاره به اینکه محدودیت های آمریکا با منافع تجار در خود ایالات متحده مغایرت دارد، گفت: ارتباطاتی که اخیراً در چارچوب شورای تجاری آمریکا و روسیه انجام شده است، نشان دهنده نارضایتی اغلب بازرگانان از وضع موجود و تمایل صادقانه آنها برای متوقف کردن این راستا است.

وزارت خزانه داری آمریکا دوشنبه در ادامه جنگ سرد خود با رقبایش، 103 شرکت و مؤسسه چینی و روسی را به بهانه همکاری با ارتش دو کشور در فهرست تحریم ها قرار داد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1373

به "وزیر خارجه روسیه: پاسخ تحریم های جدید آمریکا را می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه روسیه: پاسخ تحریم های جدید آمریکا را می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید