وزیر دادگستری لبنان هم استعفا کرد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ایرنا نوشت: شبکه تلویزیونی الجزیره قطر اظهار داشت که ماری کلود نجم وزیر دادگستری لبنان از سمت خود استعفا کرد

وزیر دادگستری لبنان هم استعفا کرد

استعفای وزیر دادگستری لبنان بعد از استعفای دو وزیر دیگر (اطلاع رسانی و محیط زیست) انجام می گردد.

به دنبال انفجار بندر بیروت در عصر سه شنبه که به دلیل وجود 2750 تن نیترات آمونیوم صورت گرفت و موجب کشته شدن 22 نفر و زخمی شدن بیش از 6 هزار نفر دیگر شد، منال عبدالصمد وزیر اطلاع رسانی لبنان و دمیانوس قطار وزیر محیط زیست و توسعه اداری این کشور روز گذشته (یکشنبه) به طور رسمی از مقام خود کناره گیری کردند.

با این وجود روزنامه الجمهوریه لبنان نوشت: به رغم فشارهایی که برای سقوط دولت حسان دیاب نخست وزیر لبنان انجام می گردد، دست دولت برای جایگزینی وزرای مستعفی پُر است.

افراد مرتبط با بعضی از افرادی که پیشنهاد مسئولیت [ جایگزینی وزرای مستعفی ] را نپذیرفتند روز دوشنبه به روزنامه الجمهوریه گفتند که جایگزین هر یک از وزرای مستعفی آماده است و جانشین آنان فوری معرفی می گردد.

آنها اظهار داشتند که گزینه جایگزینی وزیر اطلاع رسانی لبنان پس از اعلام استعفا مورد آنالیز قرار گرفته است و لیست بزرگی برای جانشینی این وزیر وجود دارد.

با وجود این استعفاها سایر اعضا بر ادامه کار دولت تاکید و هر گونه استعفا را مردود شمردند.

لمیا یمین وزیر کار لبنان شامگاه یکشنبه به صراحت گفت که کابینه حسان دیاب هیچ تصمیمی برای استعفا ندارد.

وزیر کار لبنان این سخنان را پس از نشست یکشنبه کابینه که به ریاست حسان دیاب نخست وزیر این کشور برگزار گردید، اعلام نموده است.

عماد حب الله وزیر صنعت لبنان نیز در حین خروج از جلسه دیروز هیات دولت لبنان گفت: دولت پایدار است. ما به کار خود ادامه می دهیم و متعهد به انجام مسؤولیت در قبال مردم هستیم.

وی ادامه داد: بعضی نیز خواهان توقف تحقیقات جنایی و قضایی [در مورد حادثه انفجار اسکله بیروت] هستند، اما [ما به آنها اعلام می کنیم] استعفا نخواهیم کرد و مسؤولیت خود را خواهیم پذیرفت و تحت فشارها و باج خواهی ها قرار نخواهیم گرفت.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1125

به "وزیر دادگستری لبنان هم استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دادگستری لبنان هم استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید