وکیل خانواده فلوید: سازمان ملل مداخله کند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ایسنا نوشت: وکیل خانواده جورج فلوید از سازمان ملل خواست تا در فرایند تحقیقات درباره قتل این آمریکایی سیاهپوست به دست پلیس مداخله کند.

وکیل خانواده فلوید: سازمان ملل مداخله کند

به گزارش روزنامه دیلی میل، بن کرامپ، وکیل خانواده جورج فلوید با ثبت یک درخواست تجدیدنظر فوری از سازمان ملل خواست آمریکا را تشویق به طرح اتهامات کیفری فدرال علیه چهار افسر پلیس دخیل در این قتل در شهر مینیاپولیس کند.

قتل جورج فلوید و اعتراضات گسترده ای که پس از آن به راه افتاد، پلیس آمریکا را بر آن داشت تا این چهار افسر پلیس را ابتدا اخراج و سپس دستگیر کند.

کرامپ گفت، خواهان آن است که سازمان ملل در راستای متوقف ساختن سوءاستفاده های حقوق بشری بیشتر به آمریکا اصلاحات سیستماتیک در نیروی پلیس خود را شامل تکنیک های کاستن از تنش، به کارگیری دادستان های مستقل و اجرای کالبدشکافی برای مورد قتل فراقانونی اتفاق افتاده به دست پلیس را توصیه کند.

او از جمله موارد سوءاستفاده های اتفاق افتاده را شکنجه و قتل های فراقانونی آفریقایی-آمریکایی ها ذکر نموده و گفت، خواهان آن است که این اصلاحات باعث حمایت از حق ذاتی و بنیادین انسانی آنها برای زندگی گردد.

کرامپ در ادامه نامه اش به سازمان ملل نوشت: آمریکا در دراز مدت الگوی محروم سازی شهروندان سیاهپوست از حق بنیادین انسان برای زندگی را اجرا نموده است. او در ادامه اسامی موکلان سابق خود نظیر خانواده های مارتین لی اندرسون در فلوریدا، مایکل براون در میسوری و بریونا تایلر در کنتاکی را ذکر کرد.

وی اضافه کرد: دولت آمریکا به طور مداوم از جوابگو کردن پلیس کوتاهی نموده و حتی در پرونده هایی که اسناد و مدارک ویدیویی غیرقابل انکار داشته اند، هیچگونه اتهام کیفری فدرال علیه متهمان مطرح ننموده است.

کرامپ گفت: وقتی یک گروه از مردم یک کشور توسط دولتشان طی چند دهه به طور سیستماتیک از حق انسانی جهانی خود برای زندگی محروم می شوند، باید برای کسب حمایت جامعه بین المللی و مداخله سازمان ملل درخواست بدهند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1028

به "وکیل خانواده فلوید: سازمان ملل مداخله کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وکیل خانواده فلوید: سازمان ملل مداخله کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید