پیغام مهم سمینار هیات های کشتی ، ائتلاف مغلوب شد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، حمید بنی تمیم برای سرپرستی دوباره در فدراسیون کشتی نتوانست رای لازم را در سمینار هیات ها بیاورد. اتفاقی مهم که پیامی ویژه را برای بنی تمیم و دوستانش در فدراسیون دارد.

پیغام مهم سمینار هیات های کشتی ، ائتلاف مغلوب شد

محسن وظیفه - سمینار روسای هیات های کشتی برای تعیین شدن تکلیف سرپرست فدراسیون کشتی در حالی برگزار گردیده که حاوی پیغام های زیادی است. سمینار روسای هیات های کشتی بعد از بحث و گفتگو چند ساعته در نهایت برای رای گیری درباره دو مورد به توافق رسیدند. دو موضوعی که البته یک محور کلی دارد اما برای اینکه شک و شبهه ای باقی نماند، دوبار رای گیری انجام شد. اولین سوالی که مطرح شد این بود که آیا سرپرستی حمید بنی تمیم در کشتی ادامه پیدا کند و دومین سوال هم بعد از رای گیری اول به وجود آمد. چراکه بعد از پاسخ اول، اعضا این را به رای گذاشتند که آیا وزارت ورزش و جوانان برای معرفی سرپرست با تائید مجمع فدراسیون کشتی اختیارات لازم را داشته باشد؟

25 عضو حاضر در سمینار روسای هیات های کشتی این دو موضوع را به رای گذاشتند که در نهایت موضوع اول فقط 11 رای و موضوع دوم هم 12 رای آورد. به این ترتیب اعضای حاضر در سمینار هیات های کشتی به این نتیجه رسیدند که حمید بنی تمیم تا 15 اردیبهشت که مهلت قانونی اش در سرپرستی فدراسیون به انتها می رسد، به کار خود ادامه دهد و بعد هم وزارت ورزش و جوانان فرد جدیدی را برای برگزاری انتخابات به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی معرفی کند.

این سمینار هیات های کشتی اما چند نکته و پیغام مهم دارد. به طور مثال موضوع اول برگزاری مجمع است که اصلا چرا فدراسیون کشتی به این نتیجه رسید که باید این سمینار را برگزار کند؟ بعد از ثبت نام حمید بنی تمیم برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون کشتی ، بعضی دیگر از کاندیداها که در واقع به جز دو نفر بقیه ثبت نام نمایندگان در این جمع حضور داشتنند، به این موضوع معترض شدند که با این روند سرپرست فدراسیون کشتی این توانایی را دارد تا از شرایط موجود به نفع خودش استفاده کند. به همین دلیل هم اعتراض برای حضور همزمان بنی تمیم در سرپرستی فدراسیون و کوشش برای رسیدن به ریاست افزایش پیدا کرد و در نهایت هم از آنجاییکه اساسنامه درباره انتها دوره شش ماهه سرپرست سکوت نموده بود، وزارت ورزش و جوانان برای معرفی سرپرست مصمم شد.

به همین دلیل وزارت ورزش و جوانان حمید بنی تمیم را احضار کرد و در این باره تذکرات لازم را به او داد که باید هر چه سریعتر تصمیم خود را درباره حضور در سرپرستی و انتخابات اتخاذ کند اما بنی تمیم این کار را نکرد تا این که تصمیم به برگزاری سمینار فوق العاده گرفت. تصمیمی عجولانه و عجیب که نوع دعوت به شکلی بوده که حتی تعدادی از روسای هیات ها نتوانسته بودند خود را به سمینار برسانند. هدف از برگزاری این سمینار هم معرفی فرد جدیدی به هیات های کشتی بود اما گزینه مورد نظر تیم سرپرست برای معرفی به مجمع دچار مسائلی شد و در نهایت تصمیم بر این شد که حمید بنی تمیم دوباره برای سرپرستی کشتی به سمینار معرفی گردد.

به هر شکلی بود، سمینار برگزار گردید اما هدفی که سرپرست فدراسیون کشتی به دنبال آن بود هرگز محقق نشد. در این سمینار، روسای هیات ها درباره مسائل مختلفی با هم بحث کردند که یکی از این بحث ها این بود که دیگر فدراسوین کشتی و هیات ها با وزارت ورزش و جوانان وارد درگیری نشوند و راستا تعامل را در پیش بگیرند. موضوعی که مدعی بودند در 5 الی 6 سال گذشته حسابی به کشتی آسیب زده بود و بخشی از مسائل فعلی را حاصل همین اختلاف نظر می دانستند. هر چند که بعضی دیگر در این مجمع هم نظرشان این بود که همچنان اختیارات مجمع سر جای خود باقی بماند. در نهایت هم به همین دلیل سمینار هیات های کشتی را برگزار کردند و در نهایت رای به این داده شد که وزارت ورزش و جوانان اختیار معرفی سرپرست را با تائید مجمع داشته باشد.

این اختلاف نظر در مجمع و همچنین رای گیری که صورت گرفته چند پیغام مهم را دارد. اول اینکه روسای هیات های کشتی در 5 الی 6 سال گذشته کنار هم بودند و یک ائتلاف جدی را تشکیل داده بودند و به همین دلیل هر تصمیمی هم که فدراسیون قصد داشت اتخاذ کند با رای هیات های کشتی پیش می رفت. به طور مثال برگزاری مسابقات انتخابی که با ایرادهای فراوانی هم روبرو بود اما یک توجیه مهم داشت و آن هم این بود که مصوبه سمینار هیات های کشتی را به همراه دارد. یا این که وقتی رسول خادم به اتحادیه جهانی معرفی گردید تا به عنوان نماینده ایران در انتخابات اتحادیه جهانی شرکت کند اگر چه پیشنهاد از درون فدراسیون بود اما در سمینار هیات های کشتی تصویب شد و بعد هم به مرحله اجرا درآمد. این ها دو نمونه از همراهی هیات های کشتی با رئیس وقت بود که رای 40 بر صفر در آخرین انتخابات فدراسیون کشتی هم حاصل همین ائتلاف بود. رسول خادم در حالی رای قاطع کسب نموده بود که بدون شک در همان مجمع چند مخالف جدی داشت اما این افراد توان مخالفت کردن را نداشتند.

بعضی از کانیداها که در روزهای اخیر شیپور ائتلاف دمیده بودند و خواستار برقراری ائتلاف بودند، به همراهی هیات های کشتی امیدوار بودند اما وقتی سمینار برگزار گردید، به وضوح تعیین شد که دیگر چنین ائتلافی وجود ندارد و سمینار هیات های کشتی در حال طی کردن راستا جدیدی هستند. راستای که دیگر کشتی را به گرداب حاشیه و درگیری نکشاند و در واقع استقلال جدیدی را پیدا نمایند و هر یک از روسا این توان را دارند که حرف خود را بزنند و با بعضی از نظرها مخالفت و یا موافقت نمایند.

این پیغام مهمی است برای کسانی که فکر می کردند، هنوز هیات های کشتی یک صدا هستند. دیگر از این تک صدایی خبری نیست. ائتلاف شکست خورده است و مجمع در راستا جدیدی قدم بر می دارد. اگر عده ای هنوز تصور می نمایند که سمینار هیات ها گوش به فرمان یک نفر است، این رای گیری نشان داد که سخت در اشتباه هستند و مجمع راه خود را طی می نماید و قرار نیست که کشتی را گروگان بگیرد.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 151

به "پیغام مهم سمینار هیات های کشتی ، ائتلاف مغلوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام مهم سمینار هیات های کشتی ، ائتلاف مغلوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید