چه میزان از بچه ها کار در تهران افغانی هستند؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی، یک مقام استانداری تهران از شروع مذاکره با مسئولان سفارت افغانستان برای همکاری در زمینه ساماندهی بچه ها کار در پایتخت اطلاع داد.

چه میزان از بچه ها کار در تهران افغانی هستند؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی به نقل از ایرنا، فرزانه مروستی مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه بسیاری از بچه ها کار در تهران، افغان هستند، مسئولان مربوطه اخیرا مذاکراتی را با سفیر افغانستان برای ساماندهی بچه ها کار و خیابانی شروع نموده اند.

وی اضافه نمود: مذاکره با سفیر افغانستان در این زمینه نتایج خوبی داشته و قرار است هویت بچه ها کار با همکاری سفارت این کشور در تهران روشن گردد.

مروستی گفت: اکنون استانداری تهران مشغول تهیه فهرستی از اسامی و اطلاعات بچه ها کار، خیابانی، متکدی و مورد سودجویی قرار گرفته افغان است تا آن را در اختیار سفارت افغانستان قرار دهیم.

به گفته مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران، تعدادی از این بچه ها پیش از این به مراکز نگهداری بهزیستی پایتخت معرفی شده اند و قرار است اطلاعات آنها با یاری اداره کل بهزیستی جمع آوری گردد.

مروستی گفت: سفارت افغانستان در حال حاضر بطور جدی پیگیر برطرف مشکل این بچه ها است چون ایران کشوری متعهد به کنوانسیون حقوق بچه ها محسوب می گردد و هر موردی را که احساس کند در آن حقوق بچه ها تضییع می گردد، پیگیری می نماید.

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری سفارت افغانستان، هویت و منشا ورود بچه ها کار، خیابانی و متکدی در تهران شناسایی گردد و برنامه ریزی لازم برای ساماندهی آنها در آینده نزدیک صورت گیرد.

طرح ساماندهی بچه ها کار و خیابانی که به دستور استاندار تهران از ابتدای امسال شروع شده بود، در ماه های اخیر با کندی پیش می رود. بر اساس گزارش های جمع آوری شده در این طرح، بیش از 80 درصد از 325 کودکی که تا به امروز در تهران جمع آوری شده اند، از اتباع افغانستان هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 678

به "چه میزان از بچه ها کار در تهران افغانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه میزان از بچه ها کار در تهران افغانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید