کسر 35 هزار تومان از یارانه نقدی 21 میلیون خانوار

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خبرنگاران: بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها از 87 درصد یارانه بگیران نقدی 35 هزار تومان کسر خواهد شد

کسر 35 هزار تومان از یارانه نقدی 21 میلیون خانوار

به گزارش خبرنگاران،سازمان هدفمندی یارانه در اطلاعیه ای رسمی اظهار داشت:یکصد و بیست و دومین مرحله یارانه نقدی مربوط به فروردین ماه امسال به جهت مصادف شدن با روز آدینه ، یک روز زودتر از موعد مقرر هر ماه در روز پنج شنبه مورخ 19 فروردین راس ساعت 00/24 پرداخت خواهد شد. یارانه پرداختی فروردین ماه (1400) مانند سنوات گذشته به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان است.

در اطلاعیه سازمان هدفمندی آمده است:براساس مصوبه ستاد ملی کرونا واطلاع رسانی های قبلی صورت گرفته ،این ماه دهمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی مرحله اول وام کرونا از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات رادریافت نموده اند کسر خواهد شد.

رمزگشایی از بند آخر اطلاعیه هدفمندی یارانه ها

پس از شیوع کرونا دولت تصمیم گرفت، دولت تصمیم گرفت در کنار پرداخت تسهیلات به کسب و کارها مبلغ یک میلیون تومان از محل منابع بانکی به صورت وام به حساب یارانه بگیران که 23 میلیون خانوار هستند، واریز کند.

منابع تامین اقتصادی این وام از محل منابع بانکی بود و در ابتدا پیش بینی شده بود که این تسهیلات با سود 12 درصد و بازپرداخت 24 ماهه به حساب یارانه متقاضیان واریز و اقساط آن در هر ماه از همین حساب کسر گردد. اما در ادامه نرخ سود تسهیلات برای یارانه بگیران به چهار درصد تقلیل داده شد. در واقع سود 12 درصدی میان دولت و مردم تقسیم شد و چهار درصد آن را یارانه بگیر متقاضی وام و هشت درصد دیگر را دولت پرداخت کند.

مدت بازپرداخت این تسهیلات نیز به 30ماه افزایش یافت و بر این اساس مقرر شد ماهیانه 35 هزار تومان از حساب سرپرستان خانوار دریافت کنندگان وام کسر گردد.

براساس اعلام دولت، در مجموع 21 میلیون و 51 هزار و 393 خانوار معادل 87 درصد از کل خانوارهای یارانه بگیر تسهیلات مذکور را دریافت کردند.

کسر اقساط وام یک میلیونی مطابق اعلام دولت از تیرماه سال قبل آغاز شد و تا کنون 9 قسط از حساب خانوار کسر شده است.بامداد پنج شنبه نیز قسط دهم از حساب سرپرست خانوارهای کسر می گردد تا تعداد اقساط باقی مانده به 20 قسط برسد. آخرین قسط وام یک میلیون تومانی آذر سال 1401 کسر خواهد شد.

با این حساب در ساعت 12 امشب 35 هزار تومان از یارانه 21 میلیون و 51 هزار و 393 خانوار کسر خواهد شد و فقط 10 هزار و500 تومان بابت یارانه 45 هزار و 500 تومان نقدی واریز می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1585

به "کسر 35 هزار تومان از یارانه نقدی 21 میلیون خانوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسر 35 هزار تومان از یارانه نقدی 21 میلیون خانوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید