خروج واحد شماره سه بخاری نیروگاه از مدار فراوری برق

به گزارش مجله گوگل ایرانی، واحد شماره 3 بخاری نیروگاه شهید رجایی به ظرفیت 250 مگاوات برای انجام تعمیرات بازدید دوره ای از شبکه سراسری تولیدبرق، خارج شد.

خروج واحد شماره سه بخاری نیروگاه از مدار فراوری برق

به گزارش خبرنگاران قزوین، حبیب شریفی سرپرست مدیریت نیروگاه بخار در تشریح این خبر گفت: طبق برنامه زمانبندی پیش بینی شده، واحد شماره سه بخاری این نیروگاه در ادامه فعالیت های تعمیرات واحدهای سیزده گانه از مدار فراوری برق خارج شد تا تحت تعمیرات بازدیدد دوره ای قرار گیرد.

شریفی اضافه کرد: در این دوره از برنامه های تعمیراتی که به منظور کسب آمادگی فراوری برق در پیک تابستان انجام می گردد، بازدید از فن ها و الکتروموتور های 6/6کیلو ولت، بازدید لوله های فشار بالا، بازدید از پمپ ها و الکتروموتورهای 6/6کیلو ولت، تست نشتی لوله های فاینال رهیت و بازدید از بسکت های ایر هیتر، بخشی از اقداماتی است که از سوی متخصصان امور تعمیرات مکانیک نیروگاه به انجام می رسد.

سرپرست مدیریت نیروگاه بخار شهید رجایی، در ادامه بیان داشت: در حوزه الکتریک و ابزاردقیق هم متخصصان تعمیرات نیروگاه، بازدید و سرویس بریکرهای 400 ولت، بازدید و سرویس ژنراتور سیستم تحریک، تست رله های حفاظتی، تست و تنظیم ترانسمیترهای دبی، بازدید و کالیبراسیون آنالایزرهای جدید، همچنین تست و تنظیم ترانس های سیستم اطفای حریق و انجام تست های مربوطه را برروی انواع تجهیزات الکتریکی و ابزاردقیقی انجام خواهند داد.

تعمیرات بازدید دوره ای واحد شماره سه بخاری، به مدت 20 روز و از سوی کارکنان تعمیرات این نیروگاه به منظور افزایش آمادگی واحدهای سیزده گانه به انجام خواهد رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1625

به "خروج واحد شماره سه بخاری نیروگاه از مدار فراوری برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج واحد شماره سه بخاری نیروگاه از مدار فراوری برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید