فرهنگ و هنر

خبرنگاران شهاب حسینی نشان فرهنگ و هنر فرانسه را به مردم تقدیم کرد

تهران- خبرنگاران- شهاب حسینی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود، نشان فرهنگ و هنر فرانسه خود را به مردم تقدیم کرد.

17 فروردین 1399

کارگروه های میراث فرهنگی در استان اصفهان فعال شود

استاندار اصفهان خواستار فعال تر شدن کارگروه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان ها شد و گفت: در این کارگروه ها پیگیری های مسائل و مسائل این بخش به صورت سریع تر انجام می شود.

17 فروردین 1399

تعطیلی کتابخانه های عمومی کشور تا 22 فروردین ماه

نهاد کتابخانه های عمومی کشور با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا با صدور اطلاعیه ای کتابخانه های عمومی کشور را تا 22فروردین ماه تعطیل خاطرنشان کرد.

16 فروردین 1399

طرح زیارت از مبدا به مبدا حضور زائران را سازمان دهی می نماید

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه طرح زیارت از مبدا به مبدا حضور زائران را سازمان دهی می نماید، گفت: شهر مشهد مقصد بین المللی در حوزه گردشگری سفر است .

14 فروردین 1399

دهمین جشنواره ملی آش ایرانی ارمغان همدلی و همزبانی مردم زنجان است

به گزارش خبرنگاران، یحیی رحمتی شامگاه دوشنبه در حاشیه آیین افتتاحیه دهمین جشنواره ملی آش ایرانی و نخستین جشنواره بین المللی غذای کشورهای عضو اکو - جاده ابریشم، اظهار داشت: با 10 ساله شدن جشنواره ملی آش ایرانی به میزبانی زنجان این جشنواره جزو جشنواره...

13 فروردین 1399

8 مکان وقوع رویدادهای دوران دفاع مقدس در ایلام ثبت ملی شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ایلام، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: این هشت مکان شامل قلاویزان، گره شیر و میمک مهران، شرهانی و چیلات دهلران، کوشک ایوان، زمین فوتبال چوار و میدان خیام ایلام است.

13 فروردین 1399

43 شهید و زخمی در حملات هوایی جنگنده های سعودی به یمن

دست کم 31 غیر نظامی بر اثر حملات هوایی جنگنده های سعودی در الجوف یمن شهید و 12 نفر دیگر زخمی شدند.

10 فروردین 1399

شنای پروانه بهترین فیلم منتقدان شد

شنای پروانه، روز صفر و لباس شخصی آثار برتر مجمع منتقدان سینمای انقلاب شدند.

10 فروردین 1399

فراخوان ششمین کنگره ملی فرهنگی و هنری خلیج فارس منتشر شد

خبرنگاران/خوزستان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن های فرهنگی و هنری هندیجان در روز بزرگداشت خلیج فارس ششمین کنگره ملی فرهنگی هنری خلیج فارس را برگزار می کند.

10 فروردین 1399

ابر بارانش گرفته و پرستاری که زیاد می دانست

تجربیات او در حمایت از سینمای هنری کاملا قابل تأمل است؛ او در سال های اخیر به تنهایی چراغ سینمای مستقل ایران را در جشنواره های بزرگ سینمایی روشن نگه داشته است.

6 فروردین 1399

صدر نشینی پسران بد 3 به هفته سوم می رسد

فیلم سینمایی پسران بد 3 با وجود گذشت سه هفته از اکرانش و نمایش فیلم های جدید در هفته سوم همچنان مدعی صدر نشینی است.

1 فروردین 1399

پیشرفت 70درصدی مرمت و بازسازی خانه تاریخی سرخه ای تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از پیشرفت 70 درصدی مرمت و بازسازی خانه تاریخی سرخه ای تبریز اطلاع داد.

29 اسفند 1398

دوران عاشقی در جشنواره مونترال به نمایش درمی آید

به گزارش خبرنگاران، فیلم سینمایی دوران عاشقی آخرین ساخته علیرضا رئیسیان، همزمان با اکران در سینماهای سراسر کشور در بخش تمرکز بر سینمای منتخب دنیا در سی و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مونترال در کشور کانادا به نمایش گذاشته می گردد.

28 اسفند 1398

خبرنگاران پویش اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ایلام با شعار خانه پایگاه سلامت جامعه

ایلام - خبرنگاران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: پویش اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان ایلام برای مقابله با ویروس کرونا، با شعار خانه پایگاه سلامت جامعه فعالیت خود را شروع نموده است و به صورت گسترده در فضای مجازی به فراوری محتوا خواهد پرداخت....

27 اسفند 1398

فراخوان معرفی چهره های آب کشور در پنجمین همایش بزرگداشت روز ملی آب

دبیرخانه همایش بزرگداشت روز ملی آب، مصادف با پنجمین سال برگزاری این رویداد در نظر دارد گامی مؤثر در راستای شناسایی هر چه بهتر خدمت گزاران این حوزه بردارد. از این رو کمیته داوران از افراد واجد شرایط (حقیقی و حقوقی) دعوت می نماید با مراجعه به وب سایت همایش...

24 اسفند 1398

برگزاری جلسه هم اندیشی ثبت میراث معماری معاصر

جلسه هم اندیشی برای ثبت میراث معماری معاصر با حضور معاون میراث فرهنگی کشور عصر امروز یکشنبه چهارم اسفند 98 در دفتر معاونت میراث فرهنگی برگزار گردید.

19 اسفند 1398

تخریبی در کار نیست، خاک برداری با دقت انجام می گردد

خبرنگاران/یزد معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از عملیات خاک برداری در بافت تاریخی بدون هیچ آسیبی به بافت تاریخی اطلاع داد.

13 اسفند 1398

متقاضیان مجوز کافه کتاب باید کتاب فروش باشند

حسن پور از انتشار آئین نامه صدور مجوز کافه کتاب ها در آینده نزدیک اطلاع داد و با بیان اینکه 60 تا 70 درصد فضای کافه کتاب باید به عرضه کتاب اختصاص داشته باشد، گفت: نباید فراموش کنیم هدف، افزایش ویترین کتاب در کشور است نه ایجاد فرصت برای استفاده دیگران از...

13 اسفند 1398

تشکیل انجمن صنفی دفاتر گردشگری در ایلام لازم است

خبرنگاران/ایلام جلسه آموزشی و توجیهی مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان ایلام با هماهنگی و همکاری دبیرخانه طرح تکاپو در تاریخ 19 دی ماه 95 در محل سالن جلسات دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان ایلام برگزار گردید.

12 اسفند 1398

مغلطه ی کهین نادرست (Illicit Minor) ، مغلطه به زبان آدمیزاد (137)

تعریف: مغلطه کهین نادرست به هرگونه قیاس مطلقی اطلاق می گردد که در آن عبارت کهین در نتیجه لحاظ شده باشد، ولی در فرضیه کهین لحاظ نشده باشد.

11 اسفند 1398
تعداد: (140)