شناسایی عامل حیوان آزاری توسط پلیس فتا

به گزارش مجله گوگل ایرانی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از شناسایی عامل انتشار کلیپ حیوان آزاری در جنوب استان کرمان خبرداد.

شناسایی عامل حیوان آزاری توسط پلیس فتا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ رامین پاشایی گفت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا و دریافت گزارشات واصله مبنی بر آزار رساندن به یک رأس گوسفند که باعث جریحه دار شدن احساسات هموطنان و ناراحتی حامیان حقوق حیوانات شده بود، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس نهاده شد.

وی با بیان اینکه محل وقوع این جرم در استان کرمان اجرا شده است، اضافه کرد: طی اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، فرد مجرم در شهرستان کهنوج مورد شناسایی نهاده شد و ضمن هماهنگی با مقام قضائی به اداره پلیس انتقال داده شد. متهم پس از مواجهه با ادله جرم، به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

این مقام مسئول گفت: انتشار هرگونه کلیپ که نشان دهنده کودک آزاری و دگرآزاری یا حیوان آزاری باشد، به عنوان یک فعل مجرمانه و یک عمل خلاف انسانیت تلقی شده و پلیس فتا در صورت مشاهده موارد مشابه با عامل یا عاملان و همچنین انتشاردهندگان این تصاویر دردناک که باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی هم وطنان در فضای مجازی می گردد، با جدیت برخورد خواهد نمود.

سرهنگ پاشایی با بیان اینکه بعضی از مجرمان، هدف خود را از انتشار این گونه کلیپ ها شوخی و سرگرمی قلمداد می نمایند و انتظار انتشار وسیع کلیپ را در فضای مجازی ندارند، از شهروندان خواست: با کسب آگاهی از آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی از ارتکاب به این جرایم خودداری نموده و از انجام هر عملی که باعث تشویش اذهان عمومی گردد خودداری نمایند و در صورت مشاهده موارد مشابه، مراتب را به وسیله سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir گزارش نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1016

به "شناسایی عامل حیوان آزاری توسط پلیس فتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی عامل حیوان آزاری توسط پلیس فتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید