فضانوردان می توانند در غارهای ماه زندگی نمایند

به گزارش مجله گوگل ایرانی به نقل از ایونینگ استاندارد، یکی از دانشمندان ناسا ادعا می نماید فضانوردانی که به ماه سفر می نمایند می توانند در غارهایی زندگی نمایند که در نتیجه مواد آتشفشانی به وجود آمده است.

فضانوردان می توانند در غارهای ماه زندگی نمایند

دانیل موریارتی یکی از دانشمندان ناسا معتقد است که لوله های ساخته شده از مواد آتشفشانی در سطح ماه پناهگاهی برای فضانوردان فراهم می نماید. این لوله ها غارهایی بلند و تونل مانند هستند که در نتیجه فعالیت های آتشفشانی قبلاً در ماه به وجود آمده اند.

به گفته موریارتی ناسا می تواند هنگام آماده سازی سطح ماه برای فضانوردان، ساختارهای طبیعی موجود در سیاره را نیز آنالیز کند.

موریارتی در این باره نوشت: تصور نمی کنم بتوان چیزی از سطح ماه را تغییر دهیم. در عوض معتقدم بهتر است از بعضی سازه ها و منابعی استفاده کنیم که در آنجا وجود دارد. به عنوان مثال می توان یک ایستگاه نزدیک قطب ماه ساخت که همواره سایه است تا بتوان از منابع آب موجود در آنجا استفاده کرد.

همچنین می توان در لوله هایی ساخته شده از مواد آتشفشانی ایستگاهی تأسیس کرد. چنین ایستگاهی در برابر تغییرات دمایی و اشعه های خورشیدی از فضانوردان محافظت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 169

به "فضانوردان می توانند در غارهای ماه زندگی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضانوردان می توانند در غارهای ماه زندگی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید