معرفی خانه های خاص : خانه های مکعبی هلند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، خانه های مکعبی با معماری عجیب و با شکوه و شگفت انگیز در روتردام هلند واقع شده اند. این خانه ها در دهه 1970 توسط معمار Piet Blom ساخته شدند.

معرفی خانه های خاص : خانه های مکعبی هلند

جهت دریافت خدمات فضاسازی حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

دریافت 21 MB

مجله گوگل ایرانی - برنامه ریزان شهر روتردام از بلوم خواستند تا معضل ساخت خانه ها بالای پل عابر پیاده را حل نمایند او تصمیم به چنین طرحی گرفت.

از نظر ساختاری، مکعب ها روی یک قطب شش ضلعی کج شده اند. این خانه ها از کف و ستون های بتنی و قاب های چوبی ساخته شده اند. داخل این خانه ها، به سه قسمت تقسیم می گردد که به وسیله یک راه پله به یکدیگر وصل می شوند. طبقه پایینی یک محدوده مثلثی شکل است که به عنوان نشیمن از آن استفاده می گردد. در طبقه میانی، اتاق خواب و حمام وجود دارد و در آخرین طبقه نیز یک اتاق خواب دیگر وجود دارد.

با تکمیل طرح سرامیکی، تمامی پنجره ها و درها با زاویه 54.7 درجه تنظیم شده اند و منظره عالی از محیط اطراف ارائه می دهند. تنها مشکل این خانه ها، جدا از مشکل برای افراد دارای بیماری کلاستروفوبیا، زاویه آن است که باعث می گردد فقط بتوان از یک چهارم فضای خانه استفاده کرد.

صرف نظر از منحصر به فرد بودن طراحی نامتقارن این خانه ها، این مکعب ها مانند یک جنگل انتزاعی نمادین هستند. به گفته بلوم، هر قسمت مثلثی بالای این خانه ها، نمایانگر یک درخت از این جنگل است که با اتصال به همسایه های خود به دریایی از درختان تبدیل می گردد.

منبع : allthatsinteresting.com

منبع: چمدان
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 781

به "معرفی خانه های خاص : خانه های مکعبی هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی خانه های خاص : خانه های مکعبی هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید