پروژه بزرگ دیپ مایند برای افزایش عمر باتری دستگاه های اندرویدی

به گزارش مجله گوگل ایرانی، شرکت دیپ مایند در جدیدترین پروژه خود قصد دارد روشی برای افزایش عمر باتری اندروید ارائه دهد که مبتنی بر یادگیری ماشینی است.

پروژه بزرگ دیپ مایند برای افزایش عمر باتری دستگاه های اندرویدی

به گزارش مجله گوگل ایرانی و به نقل از وایرد، شرکت گوگل در ژانویه سال 2014، مبلغ 400 میلیون پوند را به خرید شرکت هوش مصنوعی دیپ مایند(DeepMind) اختصاص داد. چهار سال پس از آن، دیپ مایند تصمیم گرفت بر گسترش هوش مصنوعی گوگل تمرکز کند.

اکنون، دیپ مایند در بزرگترین پروژه خود قصد دارد، یکی از آزاردهنده ترین مسائل تلفن های همراه هوشمند یعنی عمر کم باتری را حل نماید.

در بهار سال 2017، گروه دیپ مایند همکاری با گوگل را در مورد این طرح شروع کرد که نتیجه آن، ابداع دو سیستم هوشمند در سیستم های اجرایی بود. هدف از ابداع باتری قابل تطبیق، متوقف کردن اپلیکیشن هایی است که عمر باتری را کاهش می دهند.

بن مردوک(Ben Murdoch)، مهندس دیپ مایند گفت: نخستین داده های ارائه گردیده، حاکی از عملکرد خوب سیستم هستند. در این طرح، داده ها از طریق وای -فای منتقل می شوند و سیگنال های تلفن همراه در برخی موارد، تا 20 درصد کاهش می یابند. در نتیجه فشار باتری تلفن همراه، کاهش می یابد.

با اینکه امکان دانلود نسخه عمومی این سیستم های اجرایی، در تاریخ 6 اوت امسال فراهم بود، این سیستم ها هنوز در مراحل ابتدایی به سر می برند و تنها در مورد معدودی از تلفن های همراه کاربرد دارند. اکنون، بیش از دو میلیون دستگاه دارای نسخه اندروید وجود دارند که سیستم اجرایی بیشتر آنها قدیمی است.

کریس گمبل(Chris Gamble)، از اعضای گروه دیپ مایند گفت: این مدل، مبتنی بر یک شبکه عصبی پیچشی است. این گونه شبکه ها که معمولا در آنها، از یادگیری ماشینی استفاده می گردد، در موارد بسیاری از جمله خودروهای خودران و روش های تشخیص تصویر آزمایش گردیده اند.

هوش مصنوعی دیپ مایند، چگونگی استفاده کاربران اندروید از این اپلیکیشن ها را تحلیل می نماید. گمبل اضافه کرد: مدل یادگیری ماشینی، با یادگیری و طبقه بندی الگوهای اپلیکیشن، استفاده از آنها را پیش بینی می نماید. با طبقه بندی اپلیکیشن ها توسط هوش مصنوعی، عمر باتری حفظ می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 6

به "پروژه بزرگ دیپ مایند برای افزایش عمر باتری دستگاه های اندرویدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه بزرگ دیپ مایند برای افزایش عمر باتری دستگاه های اندرویدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید