17 درصد از معلولان تهرانی ناشنوا و کم شنوا هستند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، داریوش بیات نژاد در مراسم تقدیر از فعالان حوزه ناشنوایان و کم شنوایان استان تهران که روز چهارشنبه برگزار گردید، گفت: 50 درصد عامل ناشنوایی افراد مربوط به مسائل ژنتیکی و 50 درصد دیگر نیز اکتسابی است.

17 درصد از معلولان تهرانی ناشنوا و کم شنوا هستند

وی گفت: سال گذشته قانون اجباری شدن غربالگری شنوایی در کشور به تصویب رسید و بر این اساس توانستیم از شیوع گسترده این معلولیت تا حدودی جلوگیری کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی برنامه ها و طرح های مختلفی در جهت ارائه خدمات به معلولان دارد، گفت: یکی از این برنامه ها افزایش خدمات در مناطق محروم و کم برخوردار است تا جایی که بتوانیم از افزایش معلولیت در این مناطق جلوگیری و شاهد کاهش معلولیت ناشنوایی و کم شنوایی باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید از آسیب های ناشی از معلولیت ها نیز جلوگیری کنیم، گفت: در این راستا نیز برنامه ها و طرح هایی در دستور کار داریم به طوری که امیدواریم تا سرانجام امسال بتوانیم شاهد اجرای این برنامه ها با تخصیص اعتبارات به موقع باشیم.

بیات نژاد گفت: 134 هزار معلول در استان تهران هستند که 17 درصد آنها معلولیت ناشنوایی و کم شنوایی دارند.

به گفته وی: همچنین در استان تهران 3200 معلول خفیف، 6098 فرد با معلولیت متوسط، 7664 نفر معلولیت شدید و همچنین 5570 نفر با معلولیت شدید داریم که به تمامی این افراد خدمات ارائه می گردد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: با اجرایی شدن قانون جامع راهنمایی از حقوق معلولان، بخش اعظمی از مسائل این افراد رفع می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 17

به "17 درصد از معلولان تهرانی ناشنوا و کم شنوا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 درصد از معلولان تهرانی ناشنوا و کم شنوا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید