32درصد وب سایت های ایرانی از خدمات ابری استفاده می نمایند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، به گزارش بازرگانیخبرنگاران، در پژوهش ابر آروان دامنه های ایرانی که از منابع مختلف داخلی و خارجی گردآوری شده بودند، بر اساس IP Owner و NS دامنه در 5 گروهPublic Cloud، Private Cloud، Semi Hosting Cloud، Public Hosting و Private Hosting دسته بندی شدند.

32درصد وب سایت های ایرانی از خدمات ابری استفاده می نمایند

در خاتمه، محاسبات یک مرتبه بر اساس تعداد دامنه ها انجام شد تا مقدار وب سایت های استفاده نماینده از خدمات هر دسته معین گردد. در ادامه برای مقدار گیری تأثیر خدمات ابری روی کاربران نهایی خدمات آنلاین، بار دیگر محاسبات با وزن دهی به دامنه های پرترافیک انجام شد.

نتیجه این پژوهش نشان داد 16 تا 18 درصد وب سایت های ایرانی از خدمات ابری شرکت های ایرانی و 14 تا 15 درصد وب سایت های ایرانی از خدمات ابری خارجی استفاده می نمایند.

هم چنین در پی استفاده وب سایت ها از خدمات ابری، 23 تا 29 درصد کاربران خدمات آنلاین ایران از سرویس های ابری داخلی و 17 تا 28 درصد کاربران خدمات آنلاین از سرویس های ابری خارجی بهره مند می شوند.

2.5 تا 12.3 درصد وب سایت های ایرانی از خدمات ابر آروان استفاده می نمایند و در پی آن 2.3 تا 17.8 درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین از سرویس های ابر آروان بهره می برند.

68 تا 69 درصد وب سایت های ایرانی در هاستینگ های سنتی میزبانی می شوند و از این طریق 43 تا 60 درصد کاربران خدمات آنلاین از سرویس سنتی هاستینگ در ایران بهره می برند.

50 تا 68 درصد وب سایت های ایرانی از هاستینگ های سنتی داخلی و 1 تا 18 درصد وب سایت های ایرانی از هاستینگ های سنتی خارجی خدمات دریافت می نمایند.

به واسطه استفاده وب سایت ها از خدمات سنتی هاستینگ 43 تا 48 درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین از خدمات هاستنیگ ایرانی و 1 تا 12 درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین از هاستینگ های خارجی بهره می برند.

از دلایل استفاده حدود هفت دهم وب سایت های ایرانی از خدمات سنتی هاستینگ می توان به قدمت بالای ارائه این خدمات در ایران نسبت به خدمات ابری اشاره نمود. به علاوه بیش تر وب سایت های ایرانی تجاری نیستند و ترافیک و بازدید بالایی ندارند، به همین علت می توان انتظار داشت که به امکانات کم تری احتیاج داشته باشند و احتیاجهای خود را از ارایه دهندگان خدمات سنتی هاستینگ تأمین نمایند.

برای مشاهده کامل این پژوهش و روش های محاسبه مقدار استفاده از سرویس ابری در ایران روی این لینک کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 شهریور 1401 بروزرسانی: 2 شهریور 1401 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 2087

به "32درصد وب سایت های ایرانی از خدمات ابری استفاده می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "32درصد وب سایت های ایرانی از خدمات ابری استفاده می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید