آب گرم چالدران به اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی تحویل شد

آب گرم چالدران به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی تحویل شد.

آب گرم چالدران به اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی تحویل شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، در جلسه ای که دیروز یکشنبه مورخ 29/ 07/ 97 به­ منظور معین تکلیف آبگرم چالدران در محل فرمانداری چالدران برگزار گردید، آبگرم چالدران طی صورتجلسه و تفاهم نامه بین شهرداری و فرمانداری چالدران و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان غربی تحویل این اداره کل شد.

براساس این گزارش در ابتدای این جلسه فرماندار چالدران با قدردانی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: در چند سال اخیر شاهد اقدامات بسیار مناسبی در حوزه های حفاظت از آثار تاریخی و اجرای برنامه­های توسعه گردشگری هستیم.

کریم حسین زاده اضافه نمود : اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری وظایف ویژه­ایی دارد که از تخصص ایشان نشان گرفته و بایستی بخش عمده ای از آثار طبیعی و تاریخی تحت تملک دیگر دستگاه­ها به تملک این اداره کل درآید تا در جهت پیشرفت قرار گیرند.

برهمین اساس مدیرکل استان نیز طی سخنانی گفت : چالدران برای ما همواره مهم بوده و هست اما باید برای توسعه آن همه عوامل در کنار هم باشند تا به نتیجه نهایی برسیم.

جلیل جباری، توضیح داد: با پیشنهاد این اداره کل و با همکاری فرمانداری محترم در نظر داریم موزه باز جنگ چالدران را به­دلیل اهمیت و صندلی ارزشمند هموطنان شهیدمان در این جنگ راه اندازی کنیم و امیدواریم در این زمینه همه عوامل با ما همکاری کنند .

او اضافه نمود : اگر بخواهیم راه حلی برای توسعه چالدران بیابیم باید به فکر توسعه گردشگری آن بوده و جاذبه های تاریخی و طبیعی آن را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

جباری اضافه نمود : همدلی و همکاری مسئولین در اجرای پروژه های گردشگری و رونق بخشیدن به این صنعت بسیار مهم است و فعالیت آبگرم چالدران می­تواند نمونه ای از همدلی و تعامل مسئولین شهرستانی و استانی باشد.

مدیرکل استان در سرانجام یادآور شد : ما آماده ایم تا با همکاری شهرداری و عقد تفاهم نامه سه جانبه بین فرمانداری و شهرداری چالدران و این اداره کل نسبت به ایجاد در زیرساختهای لازم گردشگری در این شهر اقدام کنیم.

در سرانجامی این دیدار طی صورتجلسه­ای که به امضاء مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، فرماندار چالدران ، شهردار چالدران ، رئیس شورای شهر چالدران و تعداد دیگری از مسئولین شهرستان رسید ؛ آبگرم چالدران رسماً به این اداره کل تحویل شده و مقرر شد در اسرع وقت نسبت به تحویل همه جانیه آن اقدام گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 256

به "آب گرم چالدران به اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی تحویل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب گرم چالدران به اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی تحویل شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید