آیا دانش ما درباره اعتماد به نفس کافی است؟

به گزارش مجله گوگل ایرانی، درباره اعتماد به نفس چه می دانیم؟ شاید فکر کنیم دانش ما درباره اعتماد به نفس کافی است و دیگر نیازی به اطلاعات بیشتر نداریم. این اشتباهی است که باعث می گردد بسیاری از ما قدرت های بی شمار فردیمان را نادیده گرفته و از ظرفیت های درونی مان غافل شویم.

آیا دانش ما درباره اعتماد به نفس کافی است؟

آلن دوباتن یکی از مشهورترین و شناخته شده ترین فیلسوفان معاصر قدم مهمی برای سرانجام بخشیدن به این اشتباه برداشته است. او با یاری گروه نویسندگان و ویراستاران مدرسه زندگی کتاب درباره به نفس را تدوین نموده است. او سعی داشته تا با باز تعریف اعتماد به نفس شناخت ما را نسبت به این قدرت بزرگ درونی تغییر دهد و روش های کاربردی افزایش آن را نشان دهد.حتما بارها با این جمله روبرو شده اید که اعتماد به نفس بالا ویژگی افراد موفق است در واقع این موفقیت نیست که به آن ها اعتماد به نفس بخشیده بلکه اعتماد به نفس باعث شده تبدیل به فردی تاثیرگذار و موفق شوند. اما آیا این یک ویژگی انحصاری و مختص به یک سری افراد خاص است؟

خوشبختانه آلن دوباتن و دیگر فیلسوفان مدرسه زندگی جواب منفی به این پرسش داده اند. آنها در کتاب درباره اعتماد به نفس نوشته اند:هیچ کس به جز شما نمی تواند مانع موفقیت تان گردد و اعتماد به نفس منحصر به هیچ فرد خاصی نیست. مهم این است که دست از تردید بردارید، اعتماد به نفس مهم ترین و حیاتی ترین عامل برای موفقیت حرفه ای است و با بهره گیری از آن به موقعیت های چشمگیری می رسید که دستیابی به آنها به نظرتان غیرممکن می رسید. با هدایت مناسب و کوشش جدی افزایش اعتماد به نفس برای هر کسی ممکن است.در ادامه چند تکنیک ساده برای افزایش اعتماد به نفس می خوانیم اما نکته مهم این است که با خواندن کتاب درباره اعتماد به نفس برگ برنده همیشه برای شما خواهد بود.

-پذیرفتن اینکه حس خودباوریتان ضعیف است.-شخصیت واقعی تان را ابراز کنید: از آنچه هستید، از ایده ها، نظرات و اعتقادتان نترسید و به سادگی آن ها را بیان کنید.-به نه گفتن عادت کنید. بر اساس عدم علاقه مندی یا رضایت قلبیتان جاهایی ضروری است نه بگویید. راحت از این کلمه بهره ببرید و هراس نداشته باشید.-به خودتان حس خوبی داشته باشید. از آنچه هستید؛ شکل ظاهری، لحن صحبت، تن صدا، لباس پوشیدن و… لذت ببرید و به آنچه هستید عشق بورزید.-سلیقه شخصی داشته باشید. مدل لباس، مو، رنگ ها، فیلم، کتاب، موسیقی و سبک زندگی تان را خودتان انتخاب کنید. به جای مسخ شدن در تبلیغات و رسانه ها به سادگی می توان سلیقه شخصی داشت و به انتخاب های شخصی احترام گذاشت.-به جای فرار کردن از مسائل، کنار آمدن با آن ها و ایستادگی در مقابل آن ها را یاد بگیرید.

کتاب درباره اعتماد به نفس مهم ترین و کاربردی ترین راهنمای شما برای تغییر سبک زندگی خواهد بود.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 52

به "آیا دانش ما درباره اعتماد به نفس کافی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا دانش ما درباره اعتماد به نفس کافی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید