اژدر در اکران از نفس افتاد

به گزارش مجله گوگل ایرانی، رضا سبحانی کارگردان فیلم کمدی اژدر عنوان نمود که مجموع شرایط پیش آمده باعث شد این فیلم در اکران از نفس بیفتد.

اژدر در اکران از نفس افتاد

به گزارش گروه فرهنگی مجله گوگل ایرانی، رضا سبحانی کارگردان فیلم سینمایی اژدر که در حال حاضر روی پرده است، درباره شرایط اکران این فیلم گفت: متاسفانه فیلم در بدترین زمان ممکن به نمایش در آمد، در واقع به قول سینمایی ها در زمان مرده اکران شد، یعنی ما در تنگنای انتخاب بد و بدتر نهاده شدیم و تحت چنین شرایطی که حق انتخاب از ما سلب شده بود ناچار شدیم در این زمان فیلم را اکران کنیم. همانطور که شاهد بودید این زمان مصادف شد با حوادثی تلخ و ناگوار که بر فروش فیلم ها تاثیر منفی گذاشت و جریان اکران را از حالت طبیعی خودش خارج کرد. این موضوع بر اژدر تاثیر گذاشت، زیرا همانطور که گفتم اکرانش همزمان و مصادف با این رویداد های سنگین شد. از طرف دیگر فیلم ما سر گروه نداشت و به ناچار به صورت آزاد اکران شد که این خود داستان دیگری برای نابودی یک فیلم است.

وی اضافه نمود: از همه این ها گذشته تا فیلم خواست بعد از این همه اتفاق های منفی فرایند طبیعی خودش را در اکران پیدا کند سی و هشتمین جشنواره فیلم شروع شد و گویی همه چیز دست به دست هم داد و خواسته و ناخواسته این فیلم در سیکلی معیوب در چرخه رقابت نابرابر نهاده شد تا از نفس بیفتد. البته با توجه به همه این شرایط اژدر توانسته در میانه جدول فروش قرار بگیرد و خیلی از فیلم هایی که قبل ما اکران شده بودند، اکرانشان همچنان ادامه دارد، از امکانات مناسب اقتصادی در فراوری و همچنین از سرگروهی سینمایی و تبلیغاتی چشمگیر برخوردار بودند، برابری بکند.

سبحانی با اشاره به تبلیغات تلویزیونی این اثر بیان نمود: ما جز تعداد اندکی تیزر از تلویزیون که آن هم با پا در میانی دوستان به سختی گرفتیم و همچنین تبلیغات محدودی در فضای مجازی هیچگونه امکان تبلیغاتی برای فیلم نداشتیم، البته دفتر پخش فیلم در این شرایط خیلی تلاش کرد که برای اژدر فضای نمایش بیشتری در اکران به وجود بیاورد. با همه این تنگناها، شواهد حاکی از آن است که اگر فیلم در بستر زمانی خوبی به نمایش درمی آمد نتیجه بسیار زیادی داشت و با استقبال گسترده تری روبروه می شد.

سبحانی در بخش دیگر از صحبت هایش درباره سالن های سینمایی اژدر گفت: معتقدم اگر فیلمی تنها 10 سالن نمایش در موقعیت و جغرافیای مناسب شهری و فول سانس در سینما نمایش داشته باشد نتیجه خیلی بهتری نسبت به داشتن سالن های زیاد، اما تک و از رونق افتاده می گیرد. به طور خلاصه همواره تصمیم های بسته و تحمیلی پشت پرده آسیب جدی به فیلم های مثل فیلم ما می زند.

این کارگردان توضیح داد: بعد از کارگردانی فیلم رژیم طلایی تصمیم نداشتم ژانر کمدی را ادامه دهم. اصلا جنس سینمایی که دوستش دارم این نیست. خیلی تلاش کردم همان دغدغه مندی های سینمایی را که عمر و تمام انرژی خودم را صرفش کردم و با آن الفت داشتم، ادامه بدهم، ولی متأسفانه فیلمنامه هایم به در بسته خوردند و با شرایط دشواری برای ادامه فعالیت هایم روبرو شدم. فراوری این فیلم زاییده چنین شرایطی بود که در این رابطه ابتدا تصمیم گرفتم به لحاظ موضوعی قالبی فانتزی داشته باشد و تلاش شد از قواعد تکراری سینمای کمدی مرسوم وطنی پرهیز کنیم. با همکاری دوستانم آقایان عشیری و آریانفر اتود طرحی را زدیم و پسرم جاوید سبحانی براساس آن فیلمنامه اش را نوشت.

وی در خاتمه شرح داد: متاسفانه به خاطر امکانات محدود مادی دچار چالش های بسیار جدی در فراوری شدیم و به ناچار فیلمنامه دستخوش چندین مرحله جرح، تعدیل و به عبارتی بازنویسی شد و به جرات بگویم این فیلم لایه کمرنگی از فیلمنامه اصلی با عنوان خواب تاریک خواب روشن... بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 790

به "اژدر در اکران از نفس افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اژدر در اکران از نفس افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید