تورهای موتور سواری به سبب شیوع کرونا متوقف شدند

به گزارش مجله گوگل ایرانی، ایرنا/ براساس خبرهای منتشر شده، تورهای موتور سواری به سبب شیوع کرونا متوقف شدند.

تورهای موتور سواری به سبب شیوع کرونا متوقف شدند

داستان چیست؟

براساس آمار، بیش از سه، چهار هزار موتورسیکلت سنگین در تهران وجود دارند که قیمت بعضی از این موتورسیکلت های لاکچری از 500 میلیون تا بیش از 2 میلیارد تومان است. بیشتر صاحبان این موتورها این وسایل را برای تردد روزانه انتخاب ننموده و علاقمند هستند در روزهای تعطیل برای ورزش و تفریحی استفاده نمایند. این موتورسیکلت ها برای تردد در سطح شهر باید از مراجع مربوطه از جمله پلیس راهور مجوز تردد بگیرند.

پیست های موتورسواری هیات ها و فدراسیون موتورسواری بخشی از این جوانان را جذب خود نموده است و بخشی دیگر این موتورسواران می توانند در تورهای کانون جهانگردی و اتومبیلرانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری شرکت نمایند.

رئیس کلوپ موتورسواران کشور با اشاره به برگزاری هفت تور موتورسواری در سال گذشته گفت: این میزان به نسبت تعداد و ظرفیت فعالیت در این رشته بسیار کم است اما شرایط کرونا در کشور محدودیت های زیادی را برای ما ایجاد نموده بود.

سعید باقری با بیان اینکه هدف اصلی کلوپ، ساماندهی تور موتورسواری در کشور است، گفت: دلیل انتخاب مبدا و مقصد مرتبط با حوزه گردشگری در تورهای موتورسواری، مانند کاخ نیاوران، گلستان، مرقد امام خمینی، برج میلاد برای معرفی این اماکن به مردم و ترویج صنعت گردشگری بوده است.

وی درخصوص چرایی دلیل کم برگزار شدن این تورها گفت: اهمیت شرایط مناسب آب و هوایی، شیوع کرونا و محدودیت های ناشی از آن سبب شده تعداد این تورها کم گردد؛ در غیر این صورت می توانستیم ماهیانه سه تور موتورسیکلت برگزار کنیم.

او همچنین با اشاره به اینکه شیوع کرونا و در ادامه بستن شدن مرزها بسیاری از تورهای متوقف کرد، گفت: قرار بود در ایام محرم سال گذشته تور تهران- کربلا برگزار گردد که با بسته شدن مرزها این برنامه نیز لغو شد. همچنین قرار بود به دیگر کشورهای همسایه نیز تورهای مشابه برگزار کنیم که میسر نشد که با کاهش محدودیت های کرونا اقدام به برگزاری این تورها خواهیم کرد. برگزاری تورهای میان دو شهر و استان نیز از جمله دیگر برنامه کلوپ خواهد بود.

باقری در ادامه با اشاره به تورهای غیر قانونی که در سطح بعضی اتوبان ها برگزار می گردد، گفت: متاسفانه این تورها هیچ مجوز برگزاری نداشته و به صورت غیر قانونی برگزار می گردد که می تواند عواقب زیادی برای این موتورسیکلت سواران داشته باشد.

وی در مقایسه تورهای غیر قانونی و قانونی گفت: تمام مجوزهای لازم در تورهای کلوپ موتورسواری از پلیس و دیگر مراجع گرفته می گردد و آموزش لازم به سر گروه های حاضر در این تورها برای جلوگیری از وقوع تصادف داده می گردد همچنین خودورهای امدادی نیز در طول جهت موتورسواران را همراهی می نمایند.

رئیس کلوپ موتورسواران کانون جهانگردی و اتومبیلرانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سرانجام از جوانان علاقمند این ورزش باهیجان خواست از تورهای مجوزدار و قانونی موتورسواری استفاده نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1561

به "تورهای موتور سواری به سبب شیوع کرونا متوقف شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای موتور سواری به سبب شیوع کرونا متوقف شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید