جزیره مارها، مکانی ممنوعه در برزیل

به گزارش مجله گوگل ایرانی، جزیره شگفت انگیز مارها در برزیل، یکی از اسرارآمیزترین و در عین حال خطرناک ترین نقاط روی کره زمین است که ورود به آن برای افراد عادی ممنوع است.

جزیره مارها، مکانی ممنوعه در برزیل

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

خبرنگاران | سرویس گردشگری - تا به امروز داستان های زیادی در خصوص جزیره های اسرار آمیز شنیده ایم که اغلب آن ها، داستان های تخیلی بوده اند؛ اما امروز می خواهیم با یک جزیره خاص آشنا شویم که علی رغم داستان پردازی های بسیار در خصوص آن، یک جزیره واقعی است. جزیره ای که مارها در آن حکومت می نمایند، در این جزیره به جز مارها تنها می توان چند گونه کوچک از حیوانات، حشرات و پرندگان را در آن مشاهده کرد. به همین دلیل نام آن را جزیره مارها گذاشته اند.

جزیره مارها، مانند دیگر جزایر بکر و تفریحی واقع در آمریکای جنوبی است. این جزیره از دور بسیار زیبا و جذاب به نظر می رسد. گردشگران علاقه دارند حتماً از جزیره بازدید نمایند، اما ورود انسان ها به این جزیره ممنوع است. به عبارت دقیق تر باید گفت، این جزیره جزء 18 منطقه ممنوعه در سراسر دنیا است که به دلیل وجود گونه های مختلف مار و احتمال گزیده شدن گردشگران، ورود به آن ممنوع است.

جزیره مار ها در کشور برزیل و در حدود 30 کیلومتری خلیج سائوپائولو قرار گرفته است. این جزیره مرگ بار حدود 430 کیلومتر مربع وسعت دارد و ارتفاع آن به 206 متر بالاتر از سطح دریا می رسد. وجود آب و هوای معتدل جزیره و پوشش سرسبز موجود در آن باعث شده است مکان عالی برای رشد مار ها فراهم گردد تا جایی که به گفته محققان در هر یک متر مربع 1 تا 5 مار مشاهده می گردد؛ بنابراین به راحتی می توان تصور کرد که این جزیره تا چه اندازه می تواند ترسناک و مرگ آور باشد.

بومیان منطقه داستان های ترسناکی درباره مرگ انسان ها توسط حمله مارها بیان می نمایند که بیش از بیش، ترس را به جان انسان می اندازد. این داستان ها دور از واقعیت نیست، با وجود خطرهای موجود در جزیره؛ باز هم بعضی از افراد کنجکاو برای مشاهده این جزیره به شکل غیر قانونی به جزیره سفر می نمایند که اغلب با حوادث خطرناکی روبرو می شوند. به همین دلیل دولت برزیل برای جلوگیری از ورود افراد به این جزیره مقررات سخت گیرانه ای وضع نموده است، به گونه ای که ورود افراد عادی و گردشگران به این منطقه ممنوع است و تنها محققان و زیست شناسان با همکاری پلیس دریایی و اجازه آن ها، همچنین داشتن تجهیزات مناسب می توانند وارد این جزیره شوند.

بیشتر بخوانید: معروف ترین سواحل برزیل، از کوکابانا تا ریو

جالب است بدانید که در این جزیره یک فانوس دریایی ساخته شده است تا از طریق آن وجود خطر در جزیره را اعلام نمایند و از ورود افراد نا آشنا به جزیره جلوگیری گردد. جزیره مار ها در گذشته های دور به سواحل سائوپائولو متصل بوده است که حدود 10 تا 12 هزار سال قبل با بالا آمدن آب اقیانوس، این جزیره کاملاً از سواحل سائوپائولو جدا شده است. به دلیل نبود پستاندار در این جزیره، مار ها برای تغذیه خود مجبور هستند به شکار پرندگان مهاجر بپردازند، بنابراین یاد گرفته اند بر روی شاخه درختان زندگی نمایند و بالاتنه خود را به شکل عموی بالا نگهدارند تا با اولین حرکت، پرندگان در حال پرواز را شکار نمایند.

تحقیقات نشان داده است که سم مار های موجود در این جزیره 5 برابر قوی تر از همین گونه مار ها در دیگر مناطق برزیل است. هنوز زهر مار های موجود در جزیره بر روی انسان ها آزمایش نشده است؛ اما آنچه معین شده است. گزیده شدن با زهر مار های موجود در جزیره که اکثراً سمی هستند به احتمال 7 درصد موجب مرگ انسان ها خواهد شد. سمی ترین مار موجود در جزیره به نام افعی طلایی، (سرنیزه طلایی) است که 3 تا 5 برابر کشنده تر از دیگر نمونه های مار موجود در برزیل محسوب می گردد. سم این مار به قدری کشنده است که اگر بعد از گزیده شدن درمان شوید بازهم تا 3 درصد احتمال مرگ بیمار وجود دارد.

مرگ های ناشی از گزیده شدن مارهای این منطقه، با نارسایی کلیه، خونریزی روده، خونریزی مغزی و تحلیل رفتن عضلات بدن همراه است. تحقیقات نشان داده اند که گزیدگی بر اثر زهر افعی طلایی که یکی از سریع ترین مارهای موجود در این جزیره است، باعث می گردد عضلات بدن حالت فساد یا ذوب شدگی پیدا نمایند؛ در این صورت هضم عضله برای مارها راحت تر خواهد بود. هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص گونه های مختلف مار و زهرهای آن ها در دست نیست و تحقیقات همچنان در خصوص موجودات و مارهای موجود در این منطقه ادامه دارد.

بنا به گفته دانشمندان که به این جزیره سفر نموده اند، گویا علاوه بر گونه های مختلف مارهای خطرناک در این جزیره می توان گونه های از جانوران غول پیکر را نیز مشاهده نمود؛ اغلب این گونه ها خزندگانی مانند مارمولک و رتیل های غول پیکر هستند.

منبع: setare.com
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: iranigoogle.ir شناسه مطلب: 1374

به "جزیره مارها، مکانی ممنوعه در برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره مارها، مکانی ممنوعه در برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید